KBSL · 4. Hafta · 2024-2025 · 19 Ekim 2024 00:00
Fenerbahçe Opet ilk çeyreği 33-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 13 | 19 | 22 | 17 | 71 |
| Fenerbahçe Opet | 33 | 25 | 19 | 23 | 100 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 78.6 | Tempo | 76.5 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
92.5 sezon ort. 100.1 | 100 hücumda sayı | 131.0 sezon ort. 114.8 |
44.7% sezon ort. 49.5% | eFG% | 64.7% sezon ort. 56.6% |
20.9% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 10.5% sezon ort. 13.8% |
35.9% sezon ort. 26.6% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 27.8% |
19.7% sezon ort. 27.8% | Serbest atış oranı | 4.0% sezon ort. 19.0% |
37.9% sezon ort. 36.6% | Üçlük payı | 30.7% sezon ort. 30.8% |
| Savunma | ||
131.0 sezon ort. 109.8 | 100 savunmada yenen sayı | 92.5 sezon ort. 88.7 |
64.7% sezon ort. 54.4% | Rakip eFG% | 44.7% sezon ort. 46.4% |
10.5% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 20.9% sezon ort. 19.7% |
30.0% sezon ort. 26.9% | Rakip hücum ribaundu % | 35.9% sezon ort. 23.5% |
4.0% sezon ort. 27.7% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 20.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ariel Asante Atkins Fenerbahçe Opet · 19 dk+21.9 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Opet · 24 dk+12.8 PIR
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 32 dk+7.9 PIR
- İdil Saçalır Fenerbahçe Opet · 13 dk+6.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 27 dk−13.8 PIR
- Marieme Badiane Fenerbahçe Opet · 28 dk−6.8 PIR
- Tina Alexandria Charles Fenerbahçe Opet · 24 dk−5.1 PIR
- Banu Şimşek İlkem Yapı Tarsus Spor · 17 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 76.7 | 76.5 | 92.5 | 44.7% | 20.9% | 35.9% | 19.7% | 131.0 | 64.7% | 10.5% | 70.0% | 4.0% | -38.5 |
| Fenerbahçe Opet | 76.3 | 76.5 | 131.0 | 64.7% | 10.5% | 30.0% | 4.0% | 92.5 | 44.7% | 20.9% | 64.1% | 19.7% | +38.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| 27/66 (%40.9) | Saha İçi Şut | 44/75 (%58.7) |
| 22/41 (%53.7) | 2 Sayı | 35/52 (%67.3) |
| 5/25 (%20.0) | 3 Sayı | 9/23 (%39.1) |
| 12/13 (%92.3) | Serbest Atış | 3/3 (%100.0) |
| 35 | Ribaund | 34 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 24 | Asist | 29 |
| 4 | Top Çalma | 14 |
| 0 | Blok | 2 |
| 19 | Top Kaybı | 9 |
| 11 | Faul | 16 |
| 148 | Verimlilik (PIR) | 278 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada İlkem Yapı Tarsus Spor 0, Fenerbahçe Opet 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 18.10.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 71-100 Fenerbahçe Opet
- 10.01.2025Fenerbahçe Opet 108-66 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

