KBSL · 5. Hafta · 2024-2025 · 27 Ekim 2024 00:00
İlkem Yapı Tarsus Spor maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 17 | 30 | 18 | 20 | 85 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 26 | 20 | 27 | 16 | 89 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.1 sezon ort. 73.6 | Tempo | 78.1 sezon ort. 78.5 |
| Hücum | ||
105.2 sezon ort. 102.1 | 100 hücumda sayı | 117.9 sezon ort. 98.9 |
49.3% sezon ort. 49.5% | eFG% | 61.5% sezon ort. 48.7% |
14.9% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 18.0% sezon ort. 18.1% |
31.7% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 25.8% sezon ort. 27.1% |
28.2% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 27.9% sezon ort. 27.4% |
23.9% sezon ort. 32.3% | Üçlük payı | 37.7% sezon ort. 36.6% |
| Savunma | ||
117.9 sezon ort. 105.5 | 100 savunmada yenen sayı | 105.2 sezon ort. 111.1 |
61.5% sezon ort. 52.2% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 55.2% |
18.0% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 14.9% sezon ort. 15.1% |
25.8% sezon ort. 29.7% | Rakip hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 26.8% |
27.9% sezon ort. 26.5% | Rakip serbest atış oranı | 28.2% sezon ort. 26.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Avcı Yılmaz Melikgazi Kayseri Basketbol · 24 dk+9.2 PIR
- Elif Emirtekin İlkem Yapı Tarsus Spor · 27 dk+9.0 PIR
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 37 dk+5.7 PIR
- Feray Dalkılıç Melikgazi Kayseri Basketbol · 17 dk+5.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Alexandria Hurt İlkem Yapı Tarsus Spor · 37 dk−9.4 PIR
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 37 dk−5.4 PIR
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 32 dk−3.0 PIR
- Sokhna Adji Fall Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk−0.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 80.8 | 78.1 | 105.2 | 49.3% | 14.9% | 31.7% | 28.2% | 117.9 | 61.5% | 18.0% | 74.2% | 27.9% | -12.7 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 75.5 | 78.1 | 117.9 | 61.5% | 18.0% | 25.8% | 27.9% | 105.2 | 49.3% | 14.9% | 68.3% | 28.2% | +12.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 33/71 (%46.5) | Saha İçi Şut | 32/61 (%52.5) |
| 29/54 (%53.7) | 2 Sayı | 21/38 (%55.3) |
| 4/17 (%23.5) | 3 Sayı | 11/23 (%47.8) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 14/17 (%82.4) |
| 36 | Ribaund | 36 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 14 | Asist | 20 |
| 10 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 21 | Faul | 19 |
| 178 | Verimlilik (PIR) | 198 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 1, İlkem Yapı Tarsus Spor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 26.10.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 85-89 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 18.01.2025İlkem Yapı Tarsus Spor 58-77 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

