KBSL · Playoff Final 1. Maç · 2023-2024 · 5 Nisan 2024 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 3. çeyreği 28-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 24 | 28 | 28 | 19 | 99 |
| ÇBK Mersin | 15 | 32 | 16 | 13 | 76 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.5 sezon ort. 78.8 | Tempo | 77.5 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
130.0 sezon ort. 120.1 | 100 hücumda sayı | 96.4 sezon ort. 106.2 |
65.4% sezon ort. 57.4% | eFG% | 49.3% sezon ort. 51.7% |
10.8% sezon ort. 12.6% | Top kaybı oranı | 16.9% sezon ort. 16.1% |
21.9% sezon ort. 32.4% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 30.7% |
20.6% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 15.9% sezon ort. 24.5% |
38.2% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 29.0% sezon ort. 38.8% |
| Savunma | ||
96.4 sezon ort. 86.5 | 100 savunmada yenen sayı | 130.0 sezon ort. 94.9 |
49.3% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 65.4% sezon ort. 45.6% |
16.9% sezon ort. 20.1% | Zorlanan top kaybı | 10.8% sezon ort. 16.5% |
27.0% sezon ort. 25.7% | Rakip hücum ribaundu % | 21.9% sezon ort. 26.6% |
15.9% sezon ort. 19.0% | Rakip serbest atış oranı | 20.6% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 25 dk+8.1 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe Alagöz Holding · 12 dk+6.6 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk+2.1 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 33 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 35 dk−14.7 PIR
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 33 dk−12.8 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 31 dk−12.0 PIR
- Napheesa Collier Fenerbahçe Alagöz Holding · 25 dk−11.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 76.2 | 77.5 | 130.0 | 65.4% | 10.8% | 21.9% | 20.6% | 96.4 | 49.3% | 16.9% | 73.0% | 15.9% | +33.6 |
| ÇBK Mersin | 78.8 | 77.5 | 96.4 | 49.3% | 16.9% | 27.0% | 15.9% | 130.0 | 65.4% | 10.8% | 78.1% | 20.6% | -33.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 36/68 (%52.9) | Saha İçi Şut | 32/69 (%46.4) |
| 19/42 (%45.2) | 2 Sayı | 28/49 (%57.1) |
| 17/26 (%65.4) | 3 Sayı | 4/20 (%20.0) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 34 | Ribaund | 35 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 32 | Asist | 24 |
| 9 | Top Çalma | 4 |
| 4 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 15 |
| 17 | Faul | 16 |
| 260 | Verimlilik (PIR) | 166 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 28 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 24, ÇBK Mersin 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 12.09.2023ÇBK Mersin 0-20 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 22.12.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 76-54 ÇBK Mersin
- 04.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 99-76 ÇBK Mersin
- 06.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 85-64 ÇBK Mersin
- 16.04.2024ÇBK Mersin 56-80 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

