KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2023-2024 · 25 Mart 2024 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 2. çeyreği 21-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 25 | 9 | 17 | 22 | 73 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 25 | 21 | 21 | 22 | 89 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 77.4 | Tempo | 74.3 sezon ort. 78.9 |
| Hücum | ||
99.3 sezon ort. 97.2 | 100 hücumda sayı | 118.4 sezon ort. 120.4 |
41.2% sezon ort. 46.7% | eFG% | 57.5% sezon ort. 57.7% |
9.9% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 11.0% sezon ort. 12.6% |
34.7% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 32.4% |
23.0% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 20.9% sezon ort. 19.0% |
13.5% sezon ort. 24.1% | Üçlük payı | 26.9% sezon ort. 30.1% |
| Savunma | ||
118.4 sezon ort. 97.7 | 100 savunmada yenen sayı | 99.3 sezon ort. 86.5 |
57.5% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 41.2% sezon ort. 44.9% |
11.0% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 9.9% sezon ort. 20.3% |
22.6% sezon ort. 25.3% | Rakip hücum ribaundu % | 34.7% sezon ort. 25.4% |
20.9% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 23.0% sezon ort. 18.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsay Allen Botaş · 38 dk+10.1 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk+6.4 PIR
- Napheesa Collier Fenerbahçe Alagöz Holding · 31 dk+3.1 PIR
- Nikolina Milic Fenerbahçe Alagöz Holding · 22 dk+2.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 25 dk−14.2 PIR
- Kitija Laksa Fenerbahçe Alagöz Holding · 30 dk−10.6 PIR
- Taya Reimer Botaş · 38 dk−9.8 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 25 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Duygu Özen 100 ribaund barajını geçti
- Natasha Nicole Mack 250 ribaund barajını geçti
- Napheesa Collier 10 blok barajını geçti
- Kitija Laksa 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.5 | 74.3 | 99.3 | 41.2% | 9.9% | 34.7% | 23.0% | 118.4 | 57.5% | 11.0% | 77.4% | 20.9% | -19.1 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 75.2 | 74.3 | 118.4 | 57.5% | 11.0% | 22.6% | 20.9% | 99.3 | 41.2% | 9.9% | 65.3% | 23.0% | +19.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 30/74 (%40.5) | Saha İçi Şut | 36/67 (%53.7) |
| 29/64 (%45.3) | 2 Sayı | 31/49 (%63.3) |
| 1/10 (%10.0) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 41 | Ribaund | 39 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 16 | Asist | 32 |
| 7 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 5 |
| 9 | Top Kaybı | 9 |
| 14 | Faul | 18 |
| 158 | Verimlilik (PIR) | 256 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Botaş 2, Fenerbahçe Alagöz Holding 17 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 13.10.2023Botaş 61-93 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 20.01.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 84-82 Botaş
- 22.03.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 89-56 Botaş
- 24.03.2024Botaş 73-89 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

