KBSL · Playoff Final 2. Maç · 2023-2024 · 7 Nisan 2024 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 3. çeyreği 28-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 24 | 11 | 28 | 22 | 85 |
| ÇBK Mersin | 18 | 16 | 12 | 18 | 64 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 78.8 | Tempo | 76.9 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
108.5 sezon ort. 120.7 | 100 hücumda sayı | 84.9 sezon ort. 106.5 |
50.7% sezon ort. 57.8% | eFG% | 39.5% sezon ort. 51.9% |
13.4% sezon ort. 12.5% | Top kaybı oranı | 17.6% sezon ort. 16.1% |
28.2% sezon ort. 32.3% | Hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 30.9% |
27.5% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 30.6% sezon ort. 24.0% |
27.5% sezon ort. 30.1% | Üçlük payı | 30.6% sezon ort. 38.7% |
| Savunma | ||
84.9 sezon ort. 86.9 | 100 savunmada yenen sayı | 108.5 sezon ort. 95.5 |
39.5% sezon ort. 44.9% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 46.1% |
17.6% sezon ort. 20.1% | Zorlanan top kaybı | 13.4% sezon ort. 16.5% |
23.8% sezon ort. 25.8% | Rakip hücum ribaundu % | 28.2% sezon ort. 26.4% |
30.6% sezon ort. 18.5% | Rakip serbest atış oranı | 27.5% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 26 dk+3.9 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 16 dk+1.1 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 37 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 32 dk−17.3 PIR
- Maria Perez Araujo ÇBK Mersin · 23 dk−11.4 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 17 dk−9.3 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 28 dk−9.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Asena Yalçın 750 ribaund barajını geçti
- Natasha Renee Howard 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 78.4 | 76.9 | 108.5 | 50.7% | 13.4% | 28.2% | 27.5% | 84.9 | 39.5% | 17.6% | 76.2% | 30.6% | +23.5 |
| ÇBK Mersin | 75.4 | 76.9 | 84.9 | 39.5% | 17.6% | 23.8% | 30.6% | 108.5 | 50.7% | 13.4% | 71.8% | 27.5% | -23.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 31/69 (%44.9) | Saha İçi Şut | 23/62 (%37.1) |
| 23/50 (%46.0) | 2 Sayı | 20/43 (%46.5) |
| 8/19 (%42.1) | 3 Sayı | 3/19 (%15.8) |
| 15/19 (%78.9) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 43 | Ribaund | 38 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 26 | Asist | 14 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 15 |
| 22 | Faul | 21 |
| 214 | Verimlilik (PIR) | 126 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 29 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 25, ÇBK Mersin 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 12.09.2023ÇBK Mersin 0-20 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 22.12.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 76-54 ÇBK Mersin
- 04.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 99-76 ÇBK Mersin
- 06.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 85-64 ÇBK Mersin
- 16.04.2024ÇBK Mersin 56-80 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

