KBSL · Playoff Final 3. Maç · 2023-2024 · 17 Nisan 2024 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 3. çeyreği 24-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 17 | 13 | 12 | 14 | 56 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 21 | 17 | 24 | 18 | 80 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 77.5 | Tempo | 76.5 sezon ort. 78.9 |
| Hücum | ||
73.4 sezon ort. 106.9 | 100 hücumda sayı | 104.2 sezon ort. 120.8 |
36.4% sezon ort. 52.0% | eFG% | 50.7% sezon ort. 57.9% |
16.4% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 14.5% sezon ort. 12.5% |
19.1% sezon ort. 31.1% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 32.2% |
18.2% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 5.3% sezon ort. 19.5% |
31.8% sezon ort. 38.7% | Üçlük payı | 34.7% sezon ort. 29.9% |
| Savunma | ||
104.2 sezon ort. 95.7 | 100 savunmada yenen sayı | 73.4 sezon ort. 87.2 |
50.7% sezon ort. 46.1% | Rakip eFG% | 36.4% sezon ort. 45.0% |
14.5% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 16.4% sezon ort. 20.1% |
31.0% sezon ort. 26.3% | Rakip hücum ribaundu % | 19.1% sezon ort. 25.9% |
5.3% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 18.2% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk+7.7 PIR
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 30 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 35 dk−17.3 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 39 dk−10.8 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 24 dk−10.6 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Alagöz Holding · 29 dk−10.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 300. maçına çıktı
- Sinem Ataş 750 ribaund barajını geçti
- Derin Yaya 150. maçına çıktı
- Napheesa Collier 100 ribaund barajını geçti
- Kahleah Copper 500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 76.3 | 76.5 | 73.4 | 36.4% | 16.4% | 19.1% | 18.2% | 104.2 | 50.7% | 14.5% | 69.0% | 5.3% | -30.8 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 76.8 | 76.5 | 104.2 | 50.7% | 14.5% | 31.0% | 5.3% | 73.4 | 36.4% | 16.4% | 80.9% | 18.2% | +30.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 21/66 (%31.8) | Saha İçi Şut | 33/75 (%44.0) |
| 15/45 (%33.3) | 2 Sayı | 23/49 (%46.9) |
| 6/21 (%28.6) | 3 Sayı | 10/26 (%38.5) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 4/4 (%100.0) |
| 38 | Ribaund | 51 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 38 |
| 17 | Asist | 33 |
| 5 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 12 | Faul | 13 |
| 110 | Verimlilik (PIR) | 240 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 30 karşılaşmada ÇBK Mersin 4, Fenerbahçe Alagöz Holding 26 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-5
- 12.09.2023ÇBK Mersin 0-20 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 22.12.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 76-54 ÇBK Mersin
- 04.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 99-76 ÇBK Mersin
- 06.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 85-64 ÇBK Mersin
- 16.04.2024ÇBK Mersin 56-80 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

