KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2022-2023 · 3 Nisan 2023 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding ilk yarıyı 36-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 43-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 16 | 25 | 15 | 8 | 64 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 16 | 20 | 21 | 22 | 79 |
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 76.3 | Tempo | 76.5 sezon ort. 76.6 |
| Hücum | ||
83.1 sezon ort. 95.5 | 100 hücumda sayı | 103.9 sezon ort. 116.7 |
39.1% sezon ort. 44.8% | eFG% | 40.1% sezon ort. 55.3% |
18.4% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 9.3% sezon ort. 13.4% |
25.0% sezon ort. 26.7% | Hücum ribaundu % | 41.2% sezon ort. 34.7% |
25.0% sezon ort. 26.9% | Serbest atış oranı | 19.8% sezon ort. 20.3% |
29.7% sezon ort. 27.5% | Üçlük payı | 28.4% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
103.9 sezon ort. 99.5 | 100 savunmada yenen sayı | 83.1 sezon ort. 86.4 |
40.1% sezon ort. 46.4% | Rakip eFG% | 39.1% sezon ort. 46.7% |
9.3% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 18.4% sezon ort. 22.6% |
41.2% sezon ort. 30.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 23.8% |
19.8% sezon ort. 25.0% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 23.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Alagöz Holding · 26 dk+7.4 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Alagöz Holding · 24 dk+1.6 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 25 dk+0.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Fenerbahçe Alagöz Holding · 38 dk−15.9 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Alagöz Holding · 18 dk−11.8 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 32 dk−7.7 PIR
- Merve Aydın Özbek Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emma Meesseman 50 asist barajını geçti
- Emma Meesseman 25 top çalma barajını geçti
- Elif Bayram 500 ribaund barajını geçti
- Breanna Mackenzie Stewart 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 77.0 | 76.5 | 83.1 | 39.1% | 18.4% | 25.0% | 25.0% | 103.9 | 40.1% | 9.3% | 58.8% | 19.8% | -20.8 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 76.0 | 76.5 | 103.9 | 40.1% | 9.3% | 41.2% | 19.8% | 83.1 | 39.1% | 18.4% | 75.0% | 25.0% | +20.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 23/64 (%35.9) | Saha İçi Şut | 30/81 (%37.0) |
| 19/45 (%42.2) | 2 Sayı | 25/58 (%43.1) |
| 4/19 (%21.1) | 3 Sayı | 5/23 (%21.7) |
| 14/16 (%87.5) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 40 | Ribaund | 51 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 21 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 16 | Asist | 21 |
| 4 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 6 |
| 16 | Top Kaybı | 9 |
| 14 | Faul | 20 |
| 131 | Verimlilik (PIR) | 205 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 21 karşılaşmada Beşiktaş 3, Fenerbahçe Alagöz Holding 18 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 09.12.2022Fenerbahçe Alagöz Holding 92-57 Beşiktaş
- 19.03.2023Beşiktaş 72-90 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 31.03.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 90-70 Beşiktaş
- 02.04.2023Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

