KBSL · 12. Hafta · 2024-2025 · 15 Aralık 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; İlkem Yapı Tarsus Spor Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 25 | 15 | 25 | 18 | 83 |
| Botaş | 21 | 15 | 15 | 30 | 81 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.5 sezon ort. 78.5 | Tempo | 79.5 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
105.6 sezon ort. 99.5 | 100 hücumda sayı | 100.7 sezon ort. 98.9 |
50.0% sezon ort. 49.2% | eFG% | 50.7% sezon ort. 46.8% |
17.1% sezon ort. 18.1% | Top kaybı oranı | 12.4% sezon ort. 15.8% |
39.5% sezon ort. 26.4% | Hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 32.2% |
21.1% sezon ort. 27.8% | Serbest atış oranı | 13.7% sezon ort. 20.8% |
32.4% sezon ort. 36.9% | Üçlük payı | 41.1% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
100.7 sezon ort. 111.3 | 100 savunmada yenen sayı | 105.6 sezon ort. 103.7 |
50.7% sezon ort. 55.1% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 50.1% |
12.4% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 17.1% sezon ort. 15.7% |
18.2% sezon ort. 27.6% | Rakip hücum ribaundu % | 39.5% sezon ort. 27.1% |
13.7% sezon ort. 27.1% | Rakip serbest atış oranı | 21.1% sezon ort. 28.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 37 dk+19.0 PIR
- Claudia Monica Cuic Botaş · 34 dk+12.3 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 39 dk+7.5 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 31 dk+6.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Damiris Dantas Botaş · 35 dk−10.4 PIR
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 34 dk−6.7 PIR
- Aisha Marie Sheppard İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk−4.0 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 26 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Lindsay Allen 25 top çalma barajını geçti
- Büşra Akgün 50 top çalma barajını geçti
- Aisha Marie Sheppard 100 asist barajını geçti
- Courtney Alexandria Hurt 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 78.6 | 79.5 | 105.6 | 50.0% | 17.1% | 39.5% | 21.1% | 100.7 | 50.7% | 12.4% | 81.8% | 13.7% | +4.9 |
| Botaş | 80.4 | 79.5 | 100.7 | 50.7% | 12.4% | 18.2% | 13.7% | 105.6 | 50.0% | 17.1% | 60.5% | 21.1% | -4.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 31/71 (%43.7) | Saha İçi Şut | 32/73 (%43.8) |
| 22/48 (%45.8) | 2 Sayı | 22/43 (%51.2) |
| 9/23 (%39.1) | 3 Sayı | 10/30 (%33.3) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 51 | Ribaund | 31 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 25 | Asist | 26 |
| 9 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 3 |
| 16 | Top Kaybı | 11 |
| 16 | Faul | 18 |
| 215 | Verimlilik (PIR) | 189 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 14.12.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 83-81 Botaş
- 08.03.2025Botaş 80-70 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

