KBSL · 12. Hafta · 2024-2025 · 15 Aralık 2024 00:00
Nesibe Aydın 1. çeyreği 26-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 14 | 22 | 19 | 28 | 83 |
| Nesibe Aydın | 26 | 18 | 25 | 23 | 92 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 73.9 | Tempo | 72.9 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
113.0 sezon ort. 101.7 | 100 hücumda sayı | 127.1 sezon ort. 101.0 |
54.7% sezon ort. 49.2% | eFG% | 59.2% sezon ort. 47.8% |
17.3% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 13.0% sezon ort. 14.0% |
38.2% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 24.2% |
26.6% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 29.2% sezon ort. 24.4% |
21.9% sezon ort. 32.3% | Üçlük payı | 33.8% sezon ort. 37.2% |
| Savunma | ||
127.1 sezon ort. 105.1 | 100 savunmada yenen sayı | 113.0 sezon ort. 106.2 |
59.2% sezon ort. 52.3% | Rakip eFG% | 54.7% sezon ort. 52.5% |
13.0% sezon ort. 17.3% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 16.3% |
34.3% sezon ort. 29.4% | Rakip hücum ribaundu % | 38.2% sezon ort. 29.7% |
29.2% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 26.6% sezon ort. 22.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Damla Gezgin Nesibe Aydın · 34 dk+10.1 PIR
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 31 dk+5.7 PIR
- Jaime Nared Nesibe Aydın · 38 dk+4.8 PIR
- Sydney Wallace Nesibe Aydın · 34 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 11 dk−4.2 PIR
- Zainabe Myriam Christelle Diallo Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk−3.6 PIR
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Crystal Dangerfield 50 asist barajını geçti
- Damla Gezgin 1.500 sayı barajını geçti
- Jaime Nared 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 73.5 | 72.9 | 113.0 | 54.7% | 17.3% | 38.2% | 26.6% | 127.1 | 59.2% | 13.0% | 65.7% | 29.2% | -14.2 |
| Nesibe Aydın | 72.4 | 72.9 | 127.1 | 59.2% | 13.0% | 34.3% | 29.2% | 113.0 | 54.7% | 17.3% | 61.8% | 26.6% | +14.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 33/64 (%51.6) | Saha İçi Şut | 33/65 (%50.8) |
| 29/50 (%58.0) | 2 Sayı | 22/43 (%51.2) |
| 4/14 (%28.6) | 3 Sayı | 11/22 (%50.0) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 36 | Ribaund | 33 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 12 | Asist | 24 |
| 7 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 11 |
| 19 | Faul | 20 |
| 170 | Verimlilik (PIR) | 224 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 1, Nesibe Aydın 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 14.12.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 83-92 Nesibe Aydın
- 07.03.2025Nesibe Aydın 76-87 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

