KBSL · 6. Hafta · 2024-2025 · 2 Kasım 2024 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol 3. çeyreği 25-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 22 | 13 | 13 | 17 | 65 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 22 | 14 | 25 | 20 | 81 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.5 sezon ort. 75.4 | Tempo | 71.5 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
91.6 sezon ort. 99.3 | 100 hücumda sayı | 112.4 sezon ort. 101.8 |
56.6% sezon ort. 48.3% | eFG% | 49.3% sezon ort. 49.5% |
26.0% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 11.8% sezon ort. 15.3% |
21.4% sezon ort. 28.3% | Hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 28.5% |
17.0% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 23.5% sezon ort. 24.3% |
28.3% sezon ort. 28.1% | Üçlük payı | 23.5% sezon ort. 32.3% |
| Savunma | ||
112.4 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 91.6 sezon ort. 106.7 |
49.3% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 56.6% sezon ort. 52.4% |
11.8% sezon ort. 17.8% | Zorlanan top kaybı | 26.0% sezon ort. 16.8% |
35.1% sezon ort. 32.3% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 29.9% |
23.5% sezon ort. 25.4% | Rakip serbest atış oranı | 17.0% sezon ort. 26.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Zitina Lusia Aokuso OGM Ormanspor · 23 dk+9.0 PIR
- Zainabe Myriam Christelle Diallo Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk+6.4 PIR
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+4.4 PIR
- Doğa Adıcan Melikgazi Kayseri Basketbol · 12 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş OGM Ormanspor · 24 dk−7.4 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 18 dk−6.1 PIR
- Grace Elizabeth Berger OGM Ormanspor · 30 dk−4.9 PIR
- İdil Türk OGM Ormanspor · 12 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Avcı Yılmaz 200. maçına çıktı
- Duygu Özen 100. maçına çıktı
- Brooque Williams 500 sayı barajını geçti
- Brooque Williams 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 71.0 | 71.5 | 91.6 | 56.6% | 26.0% | 21.4% | 17.0% | 112.4 | 49.3% | 11.8% | 64.9% | 23.5% | -20.8 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 72.0 | 71.5 | 112.4 | 49.3% | 11.8% | 35.1% | 23.5% | 91.6 | 56.6% | 26.0% | 78.6% | 17.0% | +20.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 27/53 (%50.9) | Saha İçi Şut | 31/68 (%45.6) |
| 21/38 (%55.3) | 2 Sayı | 26/52 (%50.0) |
| 6/15 (%40.0) | 3 Sayı | 5/16 (%31.3) |
| 5/9 (%55.6) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 30 | Ribaund | 35 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 19 | Asist | 16 |
| 4 | Top Çalma | 12 |
| 2 | Blok | 3 |
| 20 | Top Kaybı | 10 |
| 19 | Faul | 14 |
| 136 | Verimlilik (PIR) | 198 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada OGM Ormanspor 10, Melikgazi Kayseri Basketbol 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.11.2024OGM Ormanspor 65-81 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 25.01.2025Melikgazi Kayseri Basketbol 76-81 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

