KBSL · 16. Hafta · 2024-2025 · 4 Ocak 2025 00:00
Beşiktaş BOA 2. çeyreği 24-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 17 | 24 | 15 | 15 | 71 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 18 | 13 | 15 | 19 | 65 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.6 sezon ort. 74.2 | Tempo | 77.6 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
93.6 sezon ort. 100.9 | 100 hücumda sayı | 82.0 sezon ort. 110.7 |
42.1% sezon ort. 49.5% | eFG% | 33.1% sezon ort. 53.6% |
18.9% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 16.3% sezon ort. 15.5% |
23.7% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 31.7% |
47.4% sezon ort. 24.0% | Serbest atış oranı | 30.9% sezon ort. 25.8% |
33.3% sezon ort. 31.0% | Üçlük payı | 32.4% sezon ort. 39.4% |
| Savunma | ||
82.0 sezon ort. 100.1 | 100 savunmada yenen sayı | 93.6 sezon ort. 97.2 |
33.1% sezon ort. 48.9% | Rakip eFG% | 42.1% sezon ort. 49.3% |
16.3% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 18.9% sezon ort. 16.4% |
33.3% sezon ort. 25.0% | Rakip hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 23.1% |
30.9% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 47.4% sezon ort. 21.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Pelin Gülçelik Beşiktaş BOA · 14 dk+6.5 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 40 dk+4.9 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 29 dk+3.7 PIR
- Natasha Renee Howard Çimsa ÇBK Mersin · 34 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Holly Marie Winterburn Beşiktaş BOA · 40 dk−16.9 PIR
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 29 dk−11.8 PIR
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 29 dk−11.0 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 38 dk−9.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Özge Özışık 350. maçına çıktı
- Mihaela Lazic 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 75.9 | 77.6 | 93.6 | 42.1% | 18.9% | 23.7% | 47.4% | 82.0 | 33.1% | 16.3% | 66.7% | 30.9% | +11.5 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 79.2 | 77.6 | 82.0 | 33.1% | 16.3% | 33.3% | 30.9% | 93.6 | 42.1% | 18.9% | 76.3% | 47.4% | -11.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 22/57 (%38.6) | Saha İçi Şut | 21/68 (%30.9) |
| 18/38 (%47.4) | 2 Sayı | 18/46 (%39.1) |
| 4/19 (%21.1) | 3 Sayı | 3/22 (%13.6) |
| 23/27 (%85.2) | Serbest Atış | 20/21 (%95.2) |
| 35 | Ribaund | 42 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 14 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 23 | Faul | 24 |
| 146 | Verimlilik (PIR) | 136 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 20 karşılaşmada Beşiktaş BOA 8, Çimsa ÇBK Mersin 12 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 12.10.2024Çimsa ÇBK Mersin 72-73 Beşiktaş BOA
- 03.01.2025Beşiktaş BOA 71-65 Çimsa ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

