KBSL · 15. Hafta · 2024-2025 · 29 Aralık 2024 00:00
Çimsa ÇBK Mersin maçı 11 sayı farkla kazandı. Nesibe Aydın ikinci yarıda 40-35 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 24 | 28 | 19 | 16 | 87 |
| Nesibe Aydın | 17 | 19 | 20 | 20 | 76 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 72.6 | Tempo | 76.9 sezon ort. 77.1 |
| Hücum | ||
112.1 sezon ort. 109.5 | 100 hücumda sayı | 99.6 sezon ort. 102.1 |
51.4% sezon ort. 52.9% | eFG% | 45.1% sezon ort. 48.4% |
12.0% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 15.3% sezon ort. 13.9% |
32.6% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 34.9% sezon ort. 24.1% |
20.3% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 24.9% |
44.6% sezon ort. 38.9% | Üçlük payı | 40.3% sezon ort. 36.9% |
| Savunma | ||
99.6 sezon ort. 96.9 | 100 savunmada yenen sayı | 112.1 sezon ort. 106.3 |
45.1% sezon ort. 49.2% | Rakip eFG% | 51.4% sezon ort. 52.7% |
15.3% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 12.0% sezon ort. 16.5% |
34.9% sezon ort. 22.6% | Rakip hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 29.9% |
16.7% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 22.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Iliana Rupert Çimsa ÇBK Mersin · 34 dk+14.3 PIR
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 34 dk+7.8 PIR
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 20 dk+3.1 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 26 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sydney Wallace Nesibe Aydın · 26 dk−9.4 PIR
- Marine Lucie Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 29 dk−6.7 PIR
- Jaime Nared Nesibe Aydın · 36 dk−5.8 PIR
- Sinem Ataş Çimsa ÇBK Mersin · 18 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Lorena Serfa 100 ribaund barajını geçti
- Iliana Rupert 100 ribaund barajını geçti
- Iliana Rupert 10 blok barajını geçti
- Jaime Nared 1.000 sayı barajını geçti
- Marine Lucie Fauthoux 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 77.6 | 76.9 | 112.1 | 51.4% | 12.0% | 32.6% | 20.3% | 99.6 | 45.1% | 15.3% | 65.1% | 16.7% | +12.5 |
| Nesibe Aydın | 76.3 | 76.9 | 99.6 | 45.1% | 15.3% | 34.9% | 16.7% | 112.1 | 51.4% | 12.0% | 67.4% | 20.3% | -12.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 32/74 (%43.2) | Saha İçi Şut | 29/72 (%40.3) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 22/43 (%51.2) |
| 12/33 (%36.4) | 3 Sayı | 7/29 (%24.1) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 11/12 (%91.7) |
| 42 | Ribaund | 44 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 26 | Asist | 20 |
| 11 | Top Çalma | 7 |
| 4 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 16 |
| 219 | Verimlilik (PIR) | 178 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Çimsa ÇBK Mersin 4, Nesibe Aydın 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 04.10.2024Nesibe Aydın 56-96 Çimsa ÇBK Mersin
- 28.12.2024Çimsa ÇBK Mersin 87-76 Nesibe Aydın
- 26.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 86-95 Nesibe Aydın
- 28.03.2025Nesibe Aydın 72-91 Çimsa ÇBK Mersin
- 30.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 91-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

