KBSL · 12. Hafta · 2024-2025 · 15 Aralık 2024 00:00
Çimsa ÇBK Mersin 3. çeyreği 26-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bodrum Basketbol | 15 | 13 | 11 | 14 | 53 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 27 | 21 | 26 | 27 | 101 |
| Bodrum Basketbol | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
84.2 sezon ort. 77.4 | Tempo | 84.2 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
64.0 sezon ort. 77.8 | 100 hücumda sayı | 118.1 sezon ort. 109.3 |
37.1% sezon ort. 40.4% | eFG% | 61.7% sezon ort. 52.5% |
22.0% sezon ort. 19.2% | Top kaybı oranı | 14.8% sezon ort. 15.6% |
17.0% sezon ort. 22.6% | Hücum ribaundu % | 26.5% sezon ort. 31.9% |
32.3% sezon ort. 18.9% | Serbest atış oranı | 10.4% sezon ort. 26.6% |
32.3% sezon ort. 40.6% | Üçlük payı | 45.5% sezon ort. 38.8% |
| Savunma | ||
118.1 sezon ort. 117.4 | 100 savunmada yenen sayı | 64.0 sezon ort. 98.3 |
61.7% sezon ort. 57.4% | Rakip eFG% | 37.1% sezon ort. 49.5% |
14.8% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 22.0% sezon ort. 16.2% |
26.5% sezon ort. 36.1% | Rakip hücum ribaundu % | 17.0% sezon ort. 23.4% |
10.4% sezon ort. 21.2% | Rakip serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 21.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş Çimsa ÇBK Mersin · 26 dk+22.4 PIR
- Maria Perez Araujo Çimsa ÇBK Mersin · 21 dk+17.7 PIR
- Şevval Akalan Çimsa ÇBK Mersin · 25 dk+14.1 PIR
- Yağmur Önal Bodrum Basketbol · 40 dk+9.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Başak Gemalmaz Bodrum Basketbol · 36 dk−9.7 PIR
- Fatma Şimşek Bodrum Basketbol · 23 dk−5.4 PIR
- Aslı Çil Bodrum Basketbol · 35 dk−2.9 PIR
- Gizem Sezer Bodrum Basketbol · 20 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bodrum Basketbol | 82.8 | 84.2 | 64.0 | 37.1% | 22.0% | 17.0% | 32.3% | 118.1 | 61.7% | 14.8% | 73.5% | 10.4% | -54.1 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 85.5 | 84.2 | 118.1 | 61.7% | 14.8% | 26.5% | 10.4% | 64.0 | 37.1% | 22.0% | 83.0% | 32.3% | +54.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bodrum Basketbol | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 20/62 (%32.3) | Saha İçi Şut | 42/77 (%54.5) |
| 14/42 (%33.3) | 2 Sayı | 31/42 (%73.8) |
| 6/20 (%30.0) | 3 Sayı | 11/35 (%31.4) |
| 7/20 (%35.0) | Serbest Atış | 6/8 (%75.0) |
| 33 | Ribaund | 48 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 39 |
| 11 | Asist | 35 |
| 9 | Top Çalma | 16 |
| 1 | Blok | 3 |
| 20 | Top Kaybı | 14 |
| 7 | Faul | 17 |
| 60 | Verimlilik (PIR) | 306 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 14.12.2024Bodrum Basketbol 53-101 Çimsa ÇBK Mersin
- 06.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 103-43 Bodrum Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

