KBSL · 17. Hafta · 2024-2025 · 11 Ocak 2025 00:00
Çimsa ÇBK Mersin ilk çeyreği 30-13 kazanarak maçı erken kopardı. Danilos Pizza ikinci yarıda 34-31 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 30 | 22 | 14 | 17 | 83 |
| Danilos Pizza | 13 | 21 | 15 | 19 | 68 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Danilos Pizza |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.4 sezon ort. 72.6 | Tempo | 76.4 sezon ort. 76.1 |
| Hücum | ||
108.2 sezon ort. 109.7 | 100 hücumda sayı | 89.4 sezon ort. 100.0 |
50.0% sezon ort. 53.0% | eFG% | 44.9% sezon ort. 47.9% |
16.4% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 15.3% sezon ort. 17.0% |
40.5% sezon ort. 31.4% | Hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 31.0% |
18.3% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 10.1% sezon ort. 29.0% |
29.6% sezon ort. 39.5% | Üçlük payı | 26.1% sezon ort. 34.2% |
| Savunma | ||
89.4 sezon ort. 97.3 | 100 savunmada yenen sayı | 108.2 sezon ort. 107.2 |
44.9% sezon ort. 49.2% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 50.1% |
15.3% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 16.4% sezon ort. 13.2% |
23.1% sezon ort. 23.1% | Rakip hücum ribaundu % | 40.5% sezon ort. 30.9% |
10.1% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 18.3% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Renee Howard Çimsa ÇBK Mersin · 22 dk+15.7 PIR
- Terezia Palenikova Danilos Pizza · 36 dk+8.8 PIR
- Asena Yalçın Çimsa ÇBK Mersin · 18 dk+7.1 PIR
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 25 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Derin Yaya Çimsa ÇBK Mersin · 19 dk−6.8 PIR
- Beatrice Mompremier Danilos Pizza · 30 dk−5.3 PIR
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 20 dk−5.2 PIR
- Jasmine Jabrell Walker Danilos Pizza · 32 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 76.7 | 76.4 | 108.2 | 50.0% | 16.4% | 40.5% | 18.3% | 89.4 | 44.9% | 15.3% | 76.9% | 10.1% | +18.8 |
| Danilos Pizza | 76.1 | 76.4 | 89.4 | 44.9% | 15.3% | 23.1% | 10.1% | 108.2 | 50.0% | 16.4% | 59.5% | 18.3% | -18.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Danilos Pizza |
|---|---|---|
| 33/71 (%46.5) | Saha İçi Şut | 28/69 (%40.6) |
| 28/50 (%56.0) | 2 Sayı | 22/51 (%43.1) |
| 5/21 (%23.8) | 3 Sayı | 6/18 (%33.3) |
| 12/13 (%92.3) | Serbest Atış | 6/7 (%85.7) |
| 45 | Ribaund | 31 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 19 | Asist | 23 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 2 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 12 | Faul | 13 |
| 202 | Verimlilik (PIR) | 157 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 18.10.2024Danilos Pizza 77-97 Çimsa ÇBK Mersin
- 10.01.2025Çimsa ÇBK Mersin 83-68 Danilos Pizza
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

