KBSL · 18. Hafta · 2024-2025 · 19 Ocak 2025 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk yarıyı 38-40 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-18 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 20 | 20 | 10 | 8 | 58 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 20 | 18 | 24 | 15 | 77 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.3 sezon ort. 78.7 | Tempo | 75.3 sezon ort. 73.7 |
| Hücum | ||
78.8 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 100.1 sezon ort. 102.3 |
37.9% sezon ort. 49.7% | eFG% | 49.3% sezon ort. 49.5% |
24.5% sezon ort. 17.8% | Top kaybı oranı | 16.7% sezon ort. 15.1% |
30.0% sezon ort. 26.9% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 28.6% |
25.9% sezon ort. 27.5% | Serbest atış oranı | 26.9% sezon ort. 24.1% |
36.2% sezon ort. 36.7% | Üçlük payı | 28.4% sezon ort. 32.0% |
| Savunma | ||
100.1 sezon ort. 111.3 | 100 savunmada yenen sayı | 78.8 sezon ort. 107.2 |
49.3% sezon ort. 55.2% | Rakip eFG% | 37.9% sezon ort. 53.2% |
16.7% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 24.5% sezon ort. 16.8% |
31.0% sezon ort. 26.8% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 29.5% |
26.9% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.9% sezon ort. 26.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aerial Powers Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk+10.9 PIR
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 27 dk+4.6 PIR
- Banu Şimşek İlkem Yapı Tarsus Spor · 26 dk+4.2 PIR
- Dilara Tongar Melikgazi Kayseri Basketbol · 12 dk+4.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ceylin Altunpa İlkem Yapı Tarsus Spor · 28 dk−6.0 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 33 dk−5.3 PIR
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 13 dk−4.9 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 22 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Banu Şimşek 250 sayı barajını geçti
- Aerial Powers 250 sayı barajını geçti
- Aerial Powers 100 ribaund barajını geçti
- Aerial Powers 25 top çalma barajını geçti
- Shyla Heal 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 73.6 | 75.3 | 78.8 | 37.9% | 24.5% | 30.0% | 25.9% | 100.1 | 49.3% | 16.7% | 69.0% | 26.9% | -21.3 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 76.9 | 75.3 | 100.1 | 49.3% | 16.7% | 31.0% | 26.9% | 78.8 | 37.9% | 24.5% | 70.0% | 25.9% | +21.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 20/58 (%34.5) | Saha İçi Şut | 31/67 (%46.3) |
| 16/37 (%43.2) | 2 Sayı | 27/48 (%56.3) |
| 4/21 (%19.0) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 14/15 (%93.3) | Serbest Atış | 11/18 (%61.1) |
| 41 | Ribaund | 41 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 18 |
| 7 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 2 |
| 21 | Top Kaybı | 15 |
| 18 | Faul | 22 |
| 125 | Verimlilik (PIR) | 175 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada İlkem Yapı Tarsus Spor 2, Melikgazi Kayseri Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 26.10.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 85-89 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 18.01.2025İlkem Yapı Tarsus Spor 58-77 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

