KBSL · 17. Hafta · 2024-2025 · 11 Ocak 2025 00:00
Fenerbahçe Opet 2. çeyreği 30-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Opet | 27 | 30 | 25 | 26 | 108 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 18 | 14 | 16 | 18 | 66 |
| Fenerbahçe Opet | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.7 sezon ort. 73.9 | Tempo | 76.7 sezon ort. 78.6 |
| Hücum | ||
140.1 sezon ort. 114.5 | 100 hücumda sayı | 86.5 sezon ort. 100.3 |
68.9% sezon ort. 56.4% | eFG% | 43.2% sezon ort. 49.6% |
10.5% sezon ort. 13.8% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 18.1% |
28.1% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 26.8% sezon ort. 27.1% |
9.5% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 18.2% sezon ort. 27.9% |
33.8% sezon ort. 30.7% | Üçlük payı | 24.2% sezon ort. 37.3% |
| Savunma | ||
86.5 sezon ort. 88.9 | 100 savunmada yenen sayı | 140.1 sezon ort. 109.4 |
43.2% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 68.9% sezon ort. 54.2% |
18.3% sezon ort. 19.8% | Zorlanan top kaybı | 10.5% sezon ort. 15.3% |
26.8% sezon ort. 23.8% | Rakip hücum ribaundu % | 28.1% sezon ort. 27.0% |
18.2% sezon ort. 20.3% | Rakip serbest atış oranı | 9.5% sezon ort. 27.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Julie Allemand Fenerbahçe Opet · 24 dk+18.8 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Opet · 27 dk+10.4 PIR
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 23 dk+6.7 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe Opet · 23 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Alexandria Hurt İlkem Yapı Tarsus Spor · 33 dk−16.1 PIR
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 38 dk−9.6 PIR
- Aisha Marie Sheppard İlkem Yapı Tarsus Spor · 38 dk−4.4 PIR
- Banu Şimşek İlkem Yapı Tarsus Spor · 19 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emma Meesseman 250 asist barajını geçti
- Julie Allemand 50 asist barajını geçti
- Sevgi Uzun 2.000 sayı barajını geçti
- Jillian Alleyne 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Opet | 77.1 | 76.7 | 140.1 | 68.9% | 10.5% | 28.1% | 9.5% | 86.5 | 43.2% | 18.3% | 73.2% | 18.2% | +53.6 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 76.3 | 76.7 | 86.5 | 43.2% | 18.3% | 26.8% | 18.2% | 140.1 | 68.9% | 10.5% | 71.9% | 9.5% | -53.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Opet | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 45/74 (%60.8) | Saha İçi Şut | 26/66 (%39.4) |
| 33/49 (%67.3) | 2 Sayı | 21/50 (%42.0) |
| 12/25 (%48.0) | 3 Sayı | 5/16 (%31.3) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 39 | Ribaund | 34 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 34 | Asist | 13 |
| 9 | Top Çalma | 1 |
| 3 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 16 |
| 12 | Faul | 14 |
| 309 | Verimlilik (PIR) | 109 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Fenerbahçe Opet 3, İlkem Yapı Tarsus Spor 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 18.10.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 71-100 Fenerbahçe Opet
- 10.01.2025Fenerbahçe Opet 108-66 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

