KBSL · 16. Hafta · 2024-2025 · 5 Ocak 2025 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; İlkem Yapı Tarsus Spor OGM Ormanspor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 33 | 15 | 16 | 24 | 88 |
| OGM Ormanspor | 30 | 18 | 19 | 18 | 85 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.7 sezon ort. 78.3 | Tempo | 82.7 sezon ort. 74.9 |
| Hücum | ||
106.0 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 103.1 sezon ort. 98.8 |
57.6% sezon ort. 48.9% | eFG% | 45.7% sezon ort. 48.8% |
20.5% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 12.8% sezon ort. 17.1% |
16.1% sezon ort. 27.5% | Hücum ribaundu % | 28.2% sezon ort. 28.1% |
42.4% sezon ort. 26.8% | Serbest atış oranı | 37.1% sezon ort. 25.3% |
40.7% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 20.0% sezon ort. 28.5% |
| Savunma | ||
103.1 sezon ort. 111.2 | 100 savunmada yenen sayı | 106.0 sezon ort. 99.4 |
45.7% sezon ort. 55.4% | Rakip eFG% | 57.6% sezon ort. 47.9% |
12.8% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 20.5% sezon ort. 17.4% |
28.2% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 16.1% sezon ort. 33.0% |
37.1% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 42.4% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aisha Marie Sheppard İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk+17.6 PIR
- Duygu Özen OGM Ormanspor · 26 dk+7.1 PIR
- Zitina Lusia Aokuso OGM Ormanspor · 30 dk+4.5 PIR
- Manolya Kurtulmuş OGM Ormanspor · 28 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Olivia Esther Jeanne Epoupa OGM Ormanspor · 33 dk−6.1 PIR
- Beren Burke OGM Ormanspor · 35 dk−3.5 PIR
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 36 dk−1.4 PIR
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk−1.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Courtney Alexandria Hurt 250 sayı barajını geçti
- Grace Elizabeth Berger 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 83.0 | 82.7 | 106.0 | 57.6% | 20.5% | 16.1% | 42.4% | 103.1 | 45.7% | 12.8% | 71.8% | 37.1% | +2.9 |
| OGM Ormanspor | 82.4 | 82.7 | 103.1 | 45.7% | 12.8% | 28.2% | 37.1% | 106.0 | 57.6% | 20.5% | 83.9% | 42.4% | -2.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 30/59 (%50.8) | Saha İçi Şut | 30/70 (%42.9) |
| 22/35 (%62.9) | 2 Sayı | 26/56 (%46.4) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 4/14 (%28.6) |
| 20/25 (%80.0) | Serbest Atış | 21/26 (%80.8) |
| 33 | Ribaund | 37 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 24 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 11 |
| 5 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 12 |
| 20 | Faul | 18 |
| 218 | Verimlilik (PIR) | 178 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada İlkem Yapı Tarsus Spor 1, OGM Ormanspor 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.10.2024OGM Ormanspor 95-98 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 04.01.2025İlkem Yapı Tarsus Spor 88-85 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

