KBSL · 19. Hafta · 2024-2025 · 26 Ocak 2025 00:00
OGM Ormanspor maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 21 | 9 | 27 | 19 | 76 |
| OGM Ormanspor | 20 | 17 | 20 | 24 | 81 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.7 sezon ort. 73.7 | Tempo | 75.7 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
99.6 sezon ort. 102.3 | 100 hücumda sayı | 107.8 sezon ort. 98.6 |
50.7% sezon ort. 49.4% | eFG% | 55.6% sezon ort. 48.3% |
16.2% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 16.8% sezon ort. 16.9% |
27.0% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 28.2% |
17.9% sezon ort. 24.5% | Serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 26.1% |
23.9% sezon ort. 32.2% | Üçlük payı | 23.8% sezon ort. 28.3% |
| Savunma | ||
107.8 sezon ort. 106.0 | 100 savunmada yenen sayı | 99.6 sezon ort. 99.8 |
55.6% sezon ort. 52.5% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 48.2% |
16.8% sezon ort. 17.2% | Zorlanan top kaybı | 16.2% sezon ort. 17.6% |
26.7% sezon ort. 29.7% | Rakip hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 32.7% |
22.2% sezon ort. 26.8% | Rakip serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aerial Powers Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk+13.2 PIR
- Grace Elizabeth Berger OGM Ormanspor · 39 dk+8.9 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 12 dk+7.8 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa OGM Ormanspor · 25 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−11.2 PIR
- Zitina Lusia Aokuso OGM Ormanspor · 28 dk−6.9 PIR
- Duygu Özen OGM Ormanspor · 17 dk−5.2 PIR
- Sokhna Adji Fall Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Grace Elizabeth Berger 100 ribaund barajını geçti
- Olivia Esther Jeanne Epoupa 500 sayı barajını geçti
- Sokhna Adji Fall 10 blok barajını geçti
- Zitina Lusia Aokuso 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 76.3 | 75.7 | 99.6 | 50.7% | 16.2% | 27.0% | 17.9% | 107.8 | 55.6% | 16.8% | 73.3% | 22.2% | -8.1 |
| OGM Ormanspor | 75.2 | 75.7 | 107.8 | 55.6% | 16.8% | 26.7% | 22.2% | 99.6 | 50.7% | 16.2% | 73.0% | 17.9% | +8.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 32/67 (%47.8) | Saha İçi Şut | 32/63 (%50.8) |
| 28/51 (%54.9) | 2 Sayı | 26/48 (%54.2) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 6/15 (%40.0) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 11/14 (%78.6) |
| 32 | Ribaund | 35 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 15 | Asist | 20 |
| 7 | Top Çalma | 12 |
| 2 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 14 |
| 16 | Faul | 17 |
| 161 | Verimlilik (PIR) | 205 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 5, OGM Ormanspor 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.11.2024OGM Ormanspor 65-81 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 25.01.2025Melikgazi Kayseri Basketbol 76-81 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

