KBSL · 5. Hafta · 2019-2020 · 9 Kasım 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Birevim Elazığ İl Özel İdare karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 11 | 22 | 13 | 23 | 69 |
| Birevim Elazığ İl Özel İdare | 23 | 17 | 10 | 16 | 66 |
| Galatasaray | Kategori | Birevim Elazığ İl Özel İdare |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.7 sezon ort. 75.7 | Tempo | 71.7 sezon ort. 76.1 |
| Hücum | ||
96.9 sezon ort. 109.8 | 100 hücumda sayı | 91.5 sezon ort. 105.5 |
42.6% sezon ort. 53.8% | eFG% | 46.1% sezon ort. 51.2% |
16.6% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 18.6% sezon ort. 15.5% |
36.1% sezon ort. 27.5% | Hücum ribaundu % | 35.9% sezon ort. 28.2% |
34.4% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 21.9% sezon ort. 20.9% |
29.5% sezon ort. 33.0% | Üçlük payı | 42.2% sezon ort. 36.5% |
| Savunma | ||
91.5 sezon ort. 93.9 | 100 savunmada yenen sayı | 96.9 sezon ort. 105.5 |
46.1% sezon ort. 46.9% | Rakip eFG% | 42.6% sezon ort. 51.5% |
18.6% sezon ort. 17.6% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 13.9% |
35.9% sezon ort. 27.8% | Rakip hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 22.1% |
21.9% sezon ort. 21.0% | Rakip serbest atış oranı | 34.4% sezon ort. 29.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra Erat Birevim Elazığ İl Özel İdare · 29 dk+13.2 PIR
- Nihan Demirkol Tolğay Birevim Elazığ İl Özel İdare · 24 dk+5.1 PIR
- Sinem Ataş Galatasaray · 26 dk+4.0 PIR
- İnci Güçlü Galatasaray · 10 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Birevim Elazığ İl Özel İdare · 40 dk−21.9 PIR
- Tilbe Şenyürek Galatasaray · 30 dk−13.6 PIR
- Iva Slonjsak Birevim Elazığ İl Özel İdare · 28 dk−11.2 PIR
- Riquna Uneik Williams Birevim Elazığ İl Özel İdare · 35 dk−10.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 71.2 | 71.7 | 96.9 | 42.6% | 16.6% | 36.1% | 34.4% | 91.5 | 46.1% | 18.6% | 64.1% | 21.9% | +5.4 |
| Birevim Elazığ İl Özel İdare | 72.2 | 71.7 | 91.5 | 46.1% | 18.6% | 35.9% | 21.9% | 96.9 | 42.6% | 16.6% | 63.9% | 34.4% | -5.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Birevim Elazığ İl Özel İdare |
|---|---|---|
| 24/61 (%39.3) | Saha İçi Şut | 25/64 (%39.1) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 16/37 (%43.2) |
| 4/18 (%22.2) | 3 Sayı | 9/27 (%33.3) |
| 17/21 (%81.0) | Serbest Atış | 7/14 (%50.0) |
| 38 | Ribaund | 37 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 11 | Asist | 15 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 16 |
| 20 | Faul | 20 |
| 72 | Verimlilik (PIR) | 66 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 08.11.2019Galatasaray 69-66 Birevim Elazığ İl Özel İdare
- 18.02.2020Birevim Elazığ İl Özel İdare 80-99 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

