KBSL · 13. Hafta · 2016-2017 · 14 Ocak 2017 00:00

76 - 89

Yakın Doğu Üniversitesi ilk çeyreği 27-9 kazanarak maçı erken kopardı. Adana Aski ikinci yarıda 40-38 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Adana Aski | 9 | 27 | 20 | 20 | 76 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 27 | 24 | 15 | 23 | 89 |
| Adana Aski | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.9 sezon ort. 72.9 | Tempo | 79.9 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
94.4 sezon ort. 92.0 | 100 hücumda sayı | 112.3 sezon ort. 107.7 |
50.8% sezon ort. 44.0% | eFG% | 60.8% sezon ort. 50.9% |
22.7% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 20.6% sezon ort. 14.4% |
30.0% sezon ort. 29.7% | Hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 31.7% |
26.6% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 35.0% sezon ort. 22.6% |
46.9% sezon ort. 33.3% | Üçlük payı | 28.3% sezon ort. 21.9% |
| Savunma | ||
112.3 sezon ort. 96.7 | 100 savunmada yenen sayı | 94.4 sezon ort. 87.9 |
60.8% sezon ort. 46.2% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 44.4% |
20.6% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 22.7% sezon ort. 16.8% |
26.7% sezon ort. 29.6% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 21.9% |
35.0% sezon ort. 27.6% | Rakip serbest atış oranı | 26.6% sezon ort. 18.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk+9.1 PIR
- Alexandria Marie Bentley Adana Aski · 32 dk+9.0 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi · 24 dk+6.7 PIR
- Kübra Erat Adana Aski · 34 dk+5.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alysha Clark Adana Aski · 37 dk−15.7 PIR
- Avery Rochelle Warley Adana Aski · 38 dk−6.8 PIR
- Edita Sujanova Adana Aski · 19 dk−5.4 PIR
- Gizem Başaran Turan Yakın Doğu Üniversitesi · 10 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Adana Aski | 80.5 | 79.9 | 94.4 | 50.8% | 22.7% | 30.0% | 26.6% | 112.3 | 60.8% | 20.6% | 73.3% | 35.0% | -17.9 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 79.2 | 79.9 | 112.3 | 60.8% | 20.6% | 26.7% | 35.0% | 94.4 | 50.8% | 22.7% | 70.0% | 26.6% | +17.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Adana Aski | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 26/64 (%40.6) | Saha İçi Şut | 32/60 (%53.3) |
| 13/34 (%38.2) | 2 Sayı | 23/43 (%53.5) |
| 13/30 (%43.3) | 3 Sayı | 9/17 (%52.9) |
| 11/17 (%64.7) | Serbest Atış | 16/21 (%76.2) |
| 34 | Ribaund | 36 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 13 | Asist | 27 |
| 6 | Top Çalma | 13 |
| 3 | Blok | 4 |
| 21 | Top Kaybı | 18 |
| 20 | Faul | 13 |
| 67 | Verimlilik (PIR) | 118 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 13.01.2017Adana Aski 76-89 Yakın Doğu Üniversitesi
- 18.04.2017Yakın Doğu Üniversitesi 102-61 Adana Aski
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.