KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2021-2022 · 23 Nisan 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2. çeyreği 31-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 25 | 31 | 11 | 12 | 79 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 14 | 13 | 6 | 9 | 42 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 73.4 | Tempo | 72.8 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
107.0 sezon ort. 106.0 | 100 hücumda sayı | 58.5 sezon ort. 93.7 |
53.8% sezon ort. 51.3% | eFG% | 30.6% sezon ort. 45.8% |
18.6% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 24.4% sezon ort. 15.6% |
35.3% sezon ort. 30.1% | Hücum ribaundu % | 15.0% sezon ort. 23.2% |
16.9% sezon ort. 21.5% | Serbest atış oranı | 20.4% sezon ort. 22.1% |
38.5% sezon ort. 35.0% | Üçlük payı | 35.2% sezon ort. 32.1% |
| Savunma | ||
58.5 sezon ort. 91.2 | 100 savunmada yenen sayı | 107.0 sezon ort. 101.8 |
30.6% sezon ort. 45.0% | Rakip eFG% | 53.8% sezon ort. 50.6% |
24.4% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 18.6% sezon ort. 18.4% |
15.0% sezon ort. 23.2% | Rakip hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 31.9% |
20.4% sezon ort. 23.8% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 17 dk+9.6 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk+8.4 PIR
- Esra Ural ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 15 dk+3.6 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 35 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Bursa Büyükşehir Belediyespor · 31 dk−11.1 PIR
- Gizem Uca Bursa Büyükşehir Belediyespor · 24 dk−6.8 PIR
- Fatmanur Karakaş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 16 dk−4.8 PIR
- Duygu Özen Bursa Büyükşehir Belediyespor · 27 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 500 ribaund barajını geçti
- Victoria Macaulay 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.8 | 72.8 | 107.0 | 53.8% | 18.6% | 35.3% | 16.9% | 58.5 | 30.6% | 24.4% | 85.0% | 20.4% | +48.5 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 71.8 | 72.8 | 58.5 | 30.6% | 24.4% | 15.0% | 20.4% | 107.0 | 53.8% | 18.6% | 64.7% | 16.9% | -48.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 31/65 (%47.7) | Saha İçi Şut | 15/54 (%27.8) |
| 23/40 (%57.5) | 2 Sayı | 12/35 (%34.3) |
| 8/25 (%32.0) | 3 Sayı | 3/19 (%15.8) |
| 9/11 (%81.8) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 46 | Ribaund | 28 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 29 | Asist | 13 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 19 |
| 17 | Faul | 16 |
| 112 | Verimlilik (PIR) | 33 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2, Bursa Büyükşehir Belediyespor 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 01.02.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 78-54 Bursa Büyükşehir Belediyespor
- 18.04.2022Bursa Büyükşehir Belediyespor 53-73 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 22.04.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 79-42 Bursa Büyükşehir Belediyespor
- 25.04.2022Bursa Büyükşehir Belediyespor 57-83 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

