KBSL · 25. Hafta · 2016-2017 · 8 Nisan 2017 00:00

70 - 76

Mersin Basketbol ilk yarıyı 36-42 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Tosyalı Toyo Osmaniye GSK | 20 | 22 | 21 | 7 | 70 |
| Mersin Basketbol | 21 | 15 | 20 | 20 | 76 |
| Tosyalı Toyo Osmaniye GSK | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.2 sezon ort. 75.8 | Tempo | 73.2 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
95.1 sezon ort. 90.0 | 100 hücumda sayı | 104.5 sezon ort. 85.0 |
43.2% sezon ort. 44.0% | eFG% | 43.3% sezon ort. 44.7% |
9.9% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 18.9% sezon ort. 21.2% |
17.9% sezon ort. 27.2% | Hücum ribaundu % | 45.9% sezon ort. 27.4% |
22.7% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 48.3% sezon ort. 18.2% |
25.8% sezon ort. 27.6% | Üçlük payı | 23.3% sezon ort. 29.8% |
| Savunma | ||
104.5 sezon ort. 102.1 | 100 savunmada yenen sayı | 95.1 sezon ort. 101.1 |
43.3% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 43.2% sezon ort. 48.4% |
18.9% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 9.9% sezon ort. 14.4% |
45.9% sezon ort. 33.3% | Rakip hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 27.0% |
48.3% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 22.7% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Donette Je Michelle Snow Mersin Basketbol · 38 dk+20.5 PIR
- Rana Derin Mersin Basketbol · 13 dk+2.6 PIR
- Rebekkah White Brunson Mersin Basketbol · 38 dk+2.1 PIR
- Milica Jovanovic Mersin Basketbol · 37 dk+1.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dandra Yuvett Moss Mersin Basketbol · 33 dk−6.8 PIR
- Dubravka Dacic Tosyalı Toyo Osmaniye GSK · 14 dk−5.8 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner Tosyalı Toyo Osmaniye GSK · 40 dk−3.7 PIR
- Melis Talay Mersin Basketbol · 34 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Tosyalı Toyo Osmaniye GSK | 73.6 | 73.2 | 95.1 | 43.2% | 9.9% | 17.9% | 22.7% | 104.5 | 43.3% | 18.9% | 54.1% | 48.3% | -9.3 |
| Mersin Basketbol | 72.8 | 73.2 | 104.5 | 43.3% | 18.9% | 45.9% | 48.3% | 95.1 | 43.2% | 9.9% | 82.1% | 22.7% | +9.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Tosyalı Toyo Osmaniye GSK | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| 27/66 (%40.9) | Saha İçi Şut | 25/60 (%41.7) |
| 24/49 (%49.0) | 2 Sayı | 23/46 (%50.0) |
| 3/17 (%17.6) | 3 Sayı | 2/14 (%14.3) |
| 13/15 (%86.7) | Serbest Atış | 24/29 (%82.8) |
| 27 | Ribaund | 49 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 12 | Asist | 19 |
| 8 | Top Çalma | 3 |
| 0 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 17 |
| 21 | Faul | 18 |
| 68 | Verimlilik (PIR) | 90 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 06.01.2017Mersin Basketbol 58-79 Tosyalı Toyo Osmaniye GSK
- 07.04.2017Tosyalı Toyo Osmaniye GSK 70-76 Mersin Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.