KBSL · Playoff Yarı Final 2. Maç · 2020-2021 · 25 Nisan 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Nesibe Aydın karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 9 | 25 | 15 | 21 | 70 |
| Nesibe Aydın | 26 | 4 | 21 | 17 | 68 |
| Galatasaray | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.2 sezon ort. 74.5 | Tempo | 72.2 sezon ort. 74.9 |
| Hücum | ||
97.2 sezon ort. 106.0 | 100 hücumda sayı | 93.9 sezon ort. 101.4 |
48.3% sezon ort. 50.2% | eFG% | 51.7% sezon ort. 49.0% |
18.5% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 17.0% sezon ort. 14.9% |
28.1% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 12.5% sezon ort. 27.9% |
27.1% sezon ort. 18.5% | Serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 19.2% |
20.3% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 49.2% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
93.9 sezon ort. 87.3 | 100 savunmada yenen sayı | 97.2 sezon ort. 90.1 |
51.7% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 48.3% sezon ort. 45.6% |
17.0% sezon ort. 20.0% | Zorlanan top kaybı | 18.5% sezon ort. 20.0% |
12.5% sezon ort. 23.1% | Rakip hücum ribaundu % | 28.1% sezon ort. 27.8% |
16.9% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 27.1% sezon ort. 23.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Epifaniya Yashey Prints Galatasaray · 32 dk+10.1 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Galatasaray · 21 dk+4.6 PIR
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 37 dk+2.4 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray · 32 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 29 dk−10.7 PIR
- Mercedes Briann Russell Galatasaray · 19 dk−9.7 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 28 dk−8.7 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 36 dk−5.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Büşra Akgün 10 blok barajını geçti
- Ruth Cecilia Hebard 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 72.0 | 72.2 | 97.2 | 48.3% | 18.5% | 28.1% | 27.1% | 93.9 | 51.7% | 17.0% | 87.5% | 16.9% | +3.2 |
| Nesibe Aydın | 72.4 | 72.2 | 93.9 | 51.7% | 17.0% | 12.5% | 16.9% | 97.2 | 48.3% | 18.5% | 71.9% | 27.1% | -3.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 27/59 (%45.8) | Saha İçi Şut | 25/59 (%42.4) |
| 24/47 (%51.1) | 2 Sayı | 14/30 (%46.7) |
| 3/12 (%25.0) | 3 Sayı | 11/29 (%37.9) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 37 | Ribaund | 27 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 19 | Asist | 20 |
| 7 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 19 |
| 80 | Verimlilik (PIR) | 70 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Galatasaray 2, Nesibe Aydın 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-2
- 25.12.2020Galatasaray 85-56 Nesibe Aydın
- 23.03.2021Nesibe Aydın 74-76 Galatasaray
- 22.04.2021Galatasaray 68-71 Nesibe Aydın
- 24.04.2021Galatasaray 70-68 Nesibe Aydın
- 27.04.2021Nesibe Aydın 73-81 Galatasaray
- 29.04.2021Nesibe Aydın 68-58 Galatasaray
- 02.05.2021Galatasaray 70-58 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

