KBSL · Playoff Yarı Final 1. Maç · 2020-2021 · 23 Nisan 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Galatasaray karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 19 | 11 | 14 | 24 | 68 |
| Nesibe Aydın | 12 | 12 | 23 | 24 | 71 |
| Galatasaray | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 74.4 | Tempo | 72.8 sezon ort. 74.9 |
| Hücum | ||
91.5 sezon ort. 106.2 | 100 hücumda sayı | 99.5 sezon ort. 101.2 |
46.8% sezon ort. 50.3% | eFG% | 39.1% sezon ort. 49.4% |
20.9% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 4.9% sezon ort. 15.3% |
31.6% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 21.7% sezon ort. 27.7% |
19.0% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 27.5% sezon ort. 18.9% |
36.5% sezon ort. 29.1% | Üçlük payı | 36.2% sezon ort. 33.6% |
| Savunma | ||
99.5 sezon ort. 87.1 | 100 savunmada yenen sayı | 91.5 sezon ort. 90.3 |
39.1% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 46.8% sezon ort. 45.6% |
4.9% sezon ort. 20.3% | Zorlanan top kaybı | 20.9% sezon ort. 19.9% |
21.7% sezon ort. 22.9% | Rakip hücum ribaundu % | 31.6% sezon ort. 27.7% |
27.5% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 23.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 34 dk+9.6 PIR
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 37 dk+8.5 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 37 dk+7.0 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Galatasaray · 29 dk+4.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hülya Çoklar Asarcıklı Nesibe Aydın · 16 dk−9.4 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 27 dk−7.5 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 29 dk−6.1 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 38 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Bilgiç 2.000 sayı barajını geçti
- Ruth Cecilia Hebard 50 asist barajını geçti
- Ruth Cecilia Hebard 50 top çalma barajını geçti
- Hülya Çoklar Asarcıklı 50 top çalma barajını geçti
- Katsiaryna Snytsina 2.500 sayı barajını geçti
- Katsiaryna Snytsina 100 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 74.3 | 72.8 | 91.5 | 46.8% | 20.9% | 31.6% | 19.0% | 99.5 | 39.1% | 4.9% | 78.3% | 27.5% | -8.0 |
| Nesibe Aydın | 71.4 | 72.8 | 99.5 | 39.1% | 4.9% | 21.7% | 27.5% | 91.5 | 46.8% | 20.9% | 68.4% | 19.0% | +8.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 24/69 (%34.8) |
| 19/40 (%47.5) | 2 Sayı | 18/44 (%40.9) |
| 7/23 (%30.4) | 3 Sayı | 6/25 (%24.0) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 17/19 (%89.5) |
| 48 | Ribaund | 36 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 21 | Asist | 16 |
| 3 | Top Çalma | 13 |
| 3 | Blok | 3 |
| 18 | Top Kaybı | 4 |
| 17 | Faul | 17 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 85 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-2
- 25.12.2020Galatasaray 85-56 Nesibe Aydın
- 23.03.2021Nesibe Aydın 74-76 Galatasaray
- 22.04.2021Galatasaray 68-71 Nesibe Aydın
- 24.04.2021Galatasaray 70-68 Nesibe Aydın
- 27.04.2021Nesibe Aydın 73-81 Galatasaray
- 29.04.2021Nesibe Aydın 68-58 Galatasaray
- 02.05.2021Galatasaray 70-58 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

