KBSL · Playoff Final 4. Maç · 2018-2019 · 15 Mayıs 2019 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 26-18 kazanarak maçı erken kopardı. Çukurova Basketbol ikinci yarıda 36-35 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 26 | 19 | 21 | 14 | 80 |
| Çukurova Basketbol | 18 | 14 | 14 | 22 | 68 |
| Fenerbahçe | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.8 sezon ort. 70.5 | Tempo | 67.8 sezon ort. 75.6 |
| Hücum | ||
118.3 sezon ort. 113.4 | 100 hücumda sayı | 99.9 sezon ort. 113.7 |
55.6% sezon ort. 54.7% | eFG% | 48.5% sezon ort. 57.2% |
15.9% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 11.7% sezon ort. 17.1% |
42.4% sezon ort. 33.4% | Hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 34.5% |
24.2% sezon ort. 21.7% | Serbest atış oranı | 10.8% sezon ort. 19.9% |
24.2% sezon ort. 33.1% | Üçlük payı | 32.3% sezon ort. 35.1% |
| Savunma | ||
99.9 sezon ort. 88.8 | 100 savunmada yenen sayı | 118.3 sezon ort. 86.3 |
48.5% sezon ort. 43.7% | Rakip eFG% | 55.6% sezon ort. 43.8% |
11.7% sezon ort. 16.1% | Zorlanan top kaybı | 15.9% sezon ort. 19.8% |
23.1% sezon ort. 22.0% | Rakip hücum ribaundu % | 42.4% sezon ort. 24.5% |
10.8% sezon ort. 20.6% | Rakip serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 33 dk+11.6 PIR
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe · 20 dk+8.5 PIR
- Chelsea Gray Çukurova Basketbol · 35 dk+3.5 PIR
- Sevgi Uzun Çukurova Basketbol · 20 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Astou Ndour Çukurova Basketbol · 32 dk−16.8 PIR
- Kelsey Bone Çukurova Basketbol · 30 dk−13.1 PIR
- Kim Mestdagh Çukurova Basketbol · 21 dk−12.5 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 34 dk−11.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 67.6 | 67.8 | 118.3 | 55.6% | 15.9% | 42.4% | 24.2% | 99.9 | 48.5% | 11.7% | 76.9% | 10.8% | +18.5 |
| Çukurova Basketbol | 68.1 | 67.8 | 99.9 | 48.5% | 11.7% | 23.1% | 10.8% | 118.3 | 55.6% | 15.9% | 57.6% | 24.2% | -18.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 31/62 (%50.0) | Saha İçi Şut | 27/65 (%41.5) |
| 24/47 (%51.1) | 2 Sayı | 18/44 (%40.9) |
| 7/15 (%46.7) | 3 Sayı | 9/21 (%42.9) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 5/7 (%71.4) |
| 44 | Ribaund | 28 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 21 | Asist | 12 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 17 |
| 104 | Verimlilik (PIR) | 68 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Fenerbahçe 8, Çukurova Basketbol 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-2
- 04.01.2019Çukurova Basketbol 88-72 Fenerbahçe
- 12.04.2019Fenerbahçe 81-65 Çukurova Basketbol
- 07.05.2019Çukurova Basketbol 78-71 Fenerbahçe
- 09.05.2019Çukurova Basketbol 67-69 Fenerbahçe
- 12.05.2019Fenerbahçe 88-70 Çukurova Basketbol
- 14.05.2019Fenerbahçe 80-68 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

