KBSL · Playoff Final 2. Maç · 2018-2019 · 10 Mayıs 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Çukurova Basketbol karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 20 | 12 | 10 | 25 | 67 |
| Fenerbahçe | 23 | 11 | 18 | 17 | 69 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 75.5 | Tempo | 69.7 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
95.8 sezon ort. 113.8 | 100 hücumda sayı | 99.4 sezon ort. 113.9 |
47.0% sezon ort. 57.3% | eFG% | 46.1% sezon ort. 55.0% |
12.5% sezon ort. 17.1% | Top kaybı oranı | 10.5% sezon ort. 15.0% |
26.3% sezon ort. 34.4% | Hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 34.1% |
13.6% sezon ort. 19.8% | Serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 22.0% |
36.4% sezon ort. 35.0% | Üçlük payı | 29.7% sezon ort. 33.0% |
| Savunma | ||
99.4 sezon ort. 86.8 | 100 savunmada yenen sayı | 95.8 sezon ort. 88.9 |
46.1% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 47.0% sezon ort. 43.8% |
10.5% sezon ort. 19.9% | Zorlanan top kaybı | 12.5% sezon ort. 16.1% |
19.4% sezon ort. 25.1% | Rakip hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 21.9% |
15.6% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 13.6% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 33 dk+13.7 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 11 dk+5.6 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 17 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 26 dk−10.2 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 33 dk−10.1 PIR
- Kim Mestdagh Çukurova Basketbol · 9 dk−8.6 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 33 dk−8.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 70.0 | 69.7 | 95.8 | 47.0% | 12.5% | 26.3% | 13.6% | 99.4 | 46.1% | 10.5% | 80.6% | 15.6% | -3.7 |
| Fenerbahçe | 69.4 | 69.7 | 99.4 | 46.1% | 10.5% | 19.4% | 15.6% | 95.8 | 47.0% | 12.5% | 73.7% | 13.6% | +3.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 28/66 (%42.4) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 22/42 (%52.4) | 2 Sayı | 22/45 (%48.9) |
| 6/24 (%25.0) | 3 Sayı | 5/19 (%26.3) |
| 5/9 (%55.6) | Serbest Atış | 10/10 (%100.0) |
| 39 | Ribaund | 35 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 16 | Asist | 15 |
| 3 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 8 |
| 15 | Faul | 15 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 79 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Çukurova Basketbol 3, Fenerbahçe 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-4
- 04.01.2019Çukurova Basketbol 88-72 Fenerbahçe
- 12.04.2019Fenerbahçe 81-65 Çukurova Basketbol
- 07.05.2019Çukurova Basketbol 78-71 Fenerbahçe
- 09.05.2019Çukurova Basketbol 67-69 Fenerbahçe
- 12.05.2019Fenerbahçe 88-70 Çukurova Basketbol
- 14.05.2019Fenerbahçe 80-68 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

