KBSL · Playoff Final 1. Maç · 2018-2019 · 8 Mayıs 2019 00:00
Çukurova Basketbol ilk yarıyı 30-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 48-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çukurova Basketbol | 10 | 20 | 20 | 28 | 78 |
| Fenerbahçe | 21 | 18 | 10 | 22 | 71 |
| Çukurova Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.8 sezon ort. 75.5 | Tempo | 70.8 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
108.8 sezon ort. 113.5 | 100 hücumda sayı | 101.7 sezon ort. 113.8 |
51.5% sezon ort. 57.1% | eFG% | 44.2% sezon ort. 55.0% |
13.5% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 10.4% sezon ort. 15.0% |
28.6% sezon ort. 34.3% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 34.0% |
20.0% sezon ort. 19.6% | Serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 21.5% |
27.7% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 21.7% sezon ort. 33.2% |
| Savunma | ||
101.7 sezon ort. 86.7 | 100 savunmada yenen sayı | 108.8 sezon ort. 88.5 |
44.2% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 51.5% sezon ort. 43.6% |
10.4% sezon ort. 19.9% | Zorlanan top kaybı | 13.5% sezon ort. 16.1% |
20.0% sezon ort. 25.1% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 21.8% |
33.3% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Gray Çukurova Basketbol · 40 dk+15.5 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 33 dk+6.5 PIR
- Şaziye İvegin Üner Çukurova Basketbol · 20 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Bone Çukurova Basketbol · 37 dk−13.3 PIR
- Pelin Bilgiç Çukurova Basketbol · 29 dk−10.1 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 24 dk−6.7 PIR
- Özge Özışık Fenerbahçe · 13 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Astou Ndour 250 ribaund barajını geçti
- Chelsea Gray 500 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çukurova Basketbol | 71.7 | 70.8 | 108.8 | 51.5% | 13.5% | 28.6% | 20.0% | 101.7 | 44.2% | 10.4% | 80.0% | 33.3% | +7.0 |
| Fenerbahçe | 69.8 | 70.8 | 101.7 | 44.2% | 10.4% | 20.0% | 33.3% | 108.8 | 51.5% | 13.5% | 71.4% | 20.0% | -7.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çukurova Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 31/65 (%47.7) | Saha İçi Şut | 25/60 (%41.7) |
| 26/47 (%55.3) | 2 Sayı | 22/47 (%46.8) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 3/13 (%23.1) |
| 11/13 (%84.6) | Serbest Atış | 18/20 (%90.0) |
| 38 | Ribaund | 32 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 13 | Asist | 19 |
| 1 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 8 |
| 17 | Faul | 19 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Çukurova Basketbol 2, Fenerbahçe 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-4
- 04.01.2019Çukurova Basketbol 88-72 Fenerbahçe
- 12.04.2019Fenerbahçe 81-65 Çukurova Basketbol
- 07.05.2019Çukurova Basketbol 78-71 Fenerbahçe
- 09.05.2019Çukurova Basketbol 67-69 Fenerbahçe
- 12.05.2019Fenerbahçe 88-70 Çukurova Basketbol
- 14.05.2019Fenerbahçe 80-68 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

