KBSL · Playoff Final 3. Maç · 2018-2019 · 13 Mayıs 2019 00:00
Fenerbahçe 2. çeyreği 25-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 21 | 25 | 27 | 15 | 88 |
| Çukurova Basketbol | 13 | 15 | 25 | 17 | 70 |
| Fenerbahçe | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.5 sezon ort. 70.5 | Tempo | 69.5 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
128.3 sezon ort. 113.1 | 100 hücumda sayı | 99.4 sezon ort. 113.7 |
58.5% sezon ort. 54.6% | eFG% | 50.8% sezon ort. 57.1% |
12.3% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 14.4% sezon ort. 17.0% |
38.2% sezon ort. 33.5% | Hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 34.6% |
23.1% sezon ort. 21.7% | Serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 19.7% |
33.8% sezon ort. 32.9% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 35.1% |
| Savunma | ||
99.4 sezon ort. 88.8 | 100 savunmada yenen sayı | 128.3 sezon ort. 86.0 |
50.8% sezon ort. 43.7% | Rakip eFG% | 58.5% sezon ort. 43.7% |
14.4% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 12.3% sezon ort. 19.9% |
18.2% sezon ort. 22.1% | Rakip hücum ribaundu % | 38.2% sezon ort. 24.6% |
16.4% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 23.1% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 29 dk+9.2 PIR
- Cecilia Zandalasini Fenerbahçe · 22 dk+3.1 PIR
- Kelsey Bone Çukurova Basketbol · 29 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Astou Ndour Çukurova Basketbol · 30 dk−10.1 PIR
- Kim Mestdagh Çukurova Basketbol · 23 dk−9.0 PIR
- Chelsea Gray Çukurova Basketbol · 28 dk−5.8 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 14 dk−5.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Avcı Yılmaz 250 sayı barajını geçti
- Kia Niema Vaughn 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 68.6 | 69.5 | 128.3 | 58.5% | 12.3% | 38.2% | 23.1% | 99.4 | 50.8% | 14.4% | 81.8% | 16.4% | +28.8 |
| Çukurova Basketbol | 70.4 | 69.5 | 99.4 | 50.8% | 14.4% | 18.2% | 16.4% | 128.3 | 58.5% | 12.3% | 61.8% | 23.1% | -28.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 32/65 (%49.2) | Saha İçi Şut | 27/61 (%44.3) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 19/41 (%46.3) |
| 12/22 (%54.5) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 40 | Ribaund | 27 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 17 | Asist | 15 |
| 5 | Top Çalma | 2 |
| 0 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 21 |
| 104 | Verimlilik (PIR) | 68 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Fenerbahçe 7, Çukurova Basketbol 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-2
- 04.01.2019Çukurova Basketbol 88-72 Fenerbahçe
- 12.04.2019Fenerbahçe 81-65 Çukurova Basketbol
- 07.05.2019Çukurova Basketbol 78-71 Fenerbahçe
- 09.05.2019Çukurova Basketbol 67-69 Fenerbahçe
- 12.05.2019Fenerbahçe 88-70 Çukurova Basketbol
- 14.05.2019Fenerbahçe 80-68 Çukurova Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

