KBSL · Playoff Final 4. Maç · 2017-2018 · 21 Mayıs 2018 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 24-31 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-22 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 15 | 9 | 23 | 15 | 62 |
| Yakın Doğu Üni. | 20 | 11 | 8 | 14 | 53 |
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.3 sezon ort. 70.1 | Tempo | 69.3 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
90.9 sezon ort. 107.4 | 100 hücumda sayı | 75.2 sezon ort. 108.5 |
50.0% sezon ort. 50.1% | eFG% | 39.1% sezon ort. 51.5% |
19.1% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 22.4% sezon ort. 13.3% |
16.1% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 29.0% |
8.8% sezon ort. 22.1% | Serbest atış oranı | 30.9% sezon ort. 23.1% |
35.1% sezon ort. 33.3% | Üçlük payı | 10.9% sezon ort. 23.4% |
| Savunma | ||
75.2 sezon ort. 93.8 | 100 savunmada yenen sayı | 90.9 sezon ort. 89.2 |
39.1% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 43.6% |
22.4% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 19.1% sezon ort. 15.0% |
27.0% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 16.1% sezon ort. 24.1% |
30.9% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 8.8% sezon ort. 16.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Giorgia Sottana Fenerbahçe · 15 dk+8.8 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 17 dk+2.6 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 38 dk+0.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 38 dk−19.0 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Yakın Doğu Üni. · 20 dk−12.9 PIR
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 37 dk−10.3 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üni. · 32 dk−9.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 68.2 | 69.3 | 90.9 | 50.0% | 19.1% | 16.1% | 8.8% | 75.2 | 39.1% | 22.4% | 73.0% | 30.9% | +15.7 |
| Yakın Doğu Üni. | 70.5 | 69.3 | 75.2 | 39.1% | 22.4% | 27.0% | 30.9% | 90.9 | 50.0% | 19.1% | 83.9% | 8.8% | -15.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 25/57 (%43.9) | Saha İçi Şut | 21/55 (%38.2) |
| 18/37 (%48.6) | 2 Sayı | 20/49 (%40.8) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 1/6 (%16.7) |
| 5/5 (%100.0) | Serbest Atış | 10/17 (%58.8) |
| 32 | Ribaund | 36 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 12 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 18 |
| 19 | Faul | 16 |
| 75 | Verimlilik (PIR) | 48 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada Fenerbahçe 12, Yakın Doğu Üni. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-1
- 17.11.2017Yakın Doğu Üni. 65-78 Fenerbahçe
- 03.03.2018Fenerbahçe 66-65 Yakın Doğu Üni.
- 13.05.2018Yakın Doğu Üni. 76-83 Fenerbahçe
- 15.05.2018Yakın Doğu Üni. 68-61 Fenerbahçe
- 18.05.2018Fenerbahçe 81-68 Yakın Doğu Üni.
- 20.05.2018Fenerbahçe 62-53 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

