KBSL · Playoff Final 3. Maç · 2017-2018 · 19 Mayıs 2018 00:00
Fenerbahçe maçı 13 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 21 | 20 | 16 | 24 | 81 |
| Yakın Doğu Üni. | 19 | 16 | 13 | 20 | 68 |
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.3 sezon ort. 70.0 | Tempo | 72.3 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
110.4 sezon ort. 106.8 | 100 hücumda sayı | 95.4 sezon ort. 107.9 |
53.7% sezon ort. 50.0% | eFG% | 50.0% sezon ort. 51.2% |
11.1% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 15.5% sezon ort. 13.6% |
22.9% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 17.1% sezon ort. 29.3% |
14.7% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 23.4% |
25.0% sezon ort. 33.6% | Üçlük payı | 23.3% sezon ort. 23.0% |
| Savunma | ||
95.4 sezon ort. 93.2 | 100 savunmada yenen sayı | 110.4 sezon ort. 88.6 |
50.0% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 53.7% sezon ort. 43.4% |
15.5% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 11.1% sezon ort. 15.2% |
17.1% sezon ort. 24.6% | Rakip hücum ribaundu % | 22.9% sezon ort. 24.0% |
20.0% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 15.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 36 dk+6.9 PIR
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 36 dk+6.6 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 32 dk+6.0 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 31 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 25 dk−12.2 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Yakın Doğu Üni. · 18 dk−7.3 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 11 dk−6.4 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 24 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kuanitra Holingsvorth 150. maçına çıktı
- Kuanitra Holingsvorth 1.500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 73.4 | 72.3 | 110.4 | 53.7% | 11.1% | 22.9% | 14.7% | 95.4 | 50.0% | 15.5% | 82.9% | 20.0% | +15.0 |
| Yakın Doğu Üni. | 71.3 | 72.3 | 95.4 | 50.0% | 15.5% | 17.1% | 20.0% | 110.4 | 53.7% | 11.1% | 77.1% | 14.7% | -15.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 34/68 (%50.0) | Saha İçi Şut | 28/60 (%46.7) |
| 29/51 (%56.9) | 2 Sayı | 24/46 (%52.2) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 4/14 (%28.6) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 37 | Ribaund | 33 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 16 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 12 |
| 18 | Faul | 14 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 72 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Fenerbahçe 11, Yakın Doğu Üni. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-1
- 17.11.2017Yakın Doğu Üni. 65-78 Fenerbahçe
- 03.03.2018Fenerbahçe 66-65 Yakın Doğu Üni.
- 13.05.2018Yakın Doğu Üni. 76-83 Fenerbahçe
- 15.05.2018Yakın Doğu Üni. 68-61 Fenerbahçe
- 18.05.2018Fenerbahçe 81-68 Yakın Doğu Üni.
- 20.05.2018Fenerbahçe 62-53 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

