KBSL · Playoff Yarı Final 2. Maç · 2017-2018 · 5 Mayıs 2018 00:00
Çukurova Basketbol ilk yarıyı 29-33 geride kapattı, ikinci yarıyı 30-22 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 17 | 16 | 8 | 14 | 55 |
| Çukurova Basketbol | 14 | 15 | 18 | 12 | 59 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.1 sezon ort. 72.4 | Tempo | 73.1 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
75.5 sezon ort. 108.5 | 100 hücumda sayı | 80.4 sezon ort. 99.7 |
35.8% sezon ort. 51.7% | eFG% | 41.8% sezon ort. 46.4% |
17.3% sezon ort. 13.5% | Top kaybı oranı | 19.7% sezon ort. 15.6% |
29.8% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 32.8% |
16.4% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 24.6% |
25.4% sezon ort. 23.0% | Üçlük payı | 44.3% sezon ort. 33.0% |
| Savunma | ||
80.4 sezon ort. 89.5 | 100 savunmada yenen sayı | 75.5 sezon ort. 99.0 |
41.8% sezon ort. 43.8% | Rakip eFG% | 35.8% sezon ort. 47.6% |
19.7% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 17.2% |
20.5% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 29.8% sezon ort. 30.8% |
16.4% sezon ort. 15.9% | Rakip serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 27.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş Çukurova Basketbol · 17 dk+3.3 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 13 dk+0.8 PIR
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 38 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 37 dk−10.8 PIR
- Melis Talay Çukurova Basketbol · 28 dk−9.1 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 32 dk−8.5 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 35 dk−6.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alina Iagupova 500 sayı barajını geçti
- Kayla McBride 50 top çalma barajını geçti
- Diamond De Shields 50 top çalma barajını geçti
- Kuanitra Holingsvorth 50 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 72.8 | 73.1 | 75.5 | 35.8% | 17.3% | 29.8% | 16.4% | 80.4 | 41.8% | 19.7% | 79.5% | 16.4% | -4.9 |
| Çukurova Basketbol | 73.4 | 73.1 | 80.4 | 41.8% | 19.7% | 20.5% | 16.4% | 75.5 | 35.8% | 17.3% | 70.2% | 16.4% | +4.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 23/67 (%34.3) | Saha İçi Şut | 22/61 (%36.1) |
| 21/50 (%42.0) | 2 Sayı | 15/34 (%44.1) |
| 2/17 (%11.8) | 3 Sayı | 7/27 (%25.9) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 45 | Ribaund | 41 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 12 | Asist | 13 |
| 10 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 16 |
| 13 | Faul | 19 |
| 61 | Verimlilik (PIR) | 64 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 5, Çukurova Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-1
- 13.10.2017Yakın Doğu Üni. 93-83 Çukurova Basketbol
- 19.01.2018Çukurova Basketbol 69-91 Yakın Doğu Üni.
- 01.05.2018Yakın Doğu Üni. 78-76 Çukurova Basketbol
- 04.05.2018Yakın Doğu Üni. 55-59 Çukurova Basketbol
- 07.05.2018Çukurova Basketbol 64-76 Yakın Doğu Üni.
- 10.05.2018Çukurova Basketbol 66-76 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

