KBSL · Playoff Final 1. Maç · 2017-2018 · 14 Mayıs 2018 00:00
Fenerbahçe maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 23 | 22 | 12 | 19 | 76 |
| Fenerbahçe | 26 | 27 | 14 | 16 | 83 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.3 sezon ort. 72.6 | Tempo | 67.3 sezon ort. 70.2 |
| Hücum | ||
113.6 sezon ort. 107.4 | 100 hücumda sayı | 122.7 sezon ort. 106.4 |
53.4% sezon ort. 51.1% | eFG% | 63.3% sezon ort. 49.7% |
9.6% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 9.5% sezon ort. 14.2% |
20.0% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 20.7% sezon ort. 31.9% |
31.0% sezon ort. 23.1% | Serbest atış oranı | 9.4% sezon ort. 22.1% |
20.7% sezon ort. 23.1% | Üçlük payı | 28.1% sezon ort. 33.5% |
| Savunma | ||
122.7 sezon ort. 88.3 | 100 savunmada yenen sayı | 113.6 sezon ort. 92.6 |
63.3% sezon ort. 43.2% | Rakip eFG% | 53.4% sezon ort. 45.4% |
9.5% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 9.6% sezon ort. 15.7% |
20.7% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 24.5% |
9.4% sezon ort. 16.1% | Rakip serbest atış oranı | 31.0% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 30 dk+7.1 PIR
- Giorgia Sottana Fenerbahçe · 14 dk+5.2 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 27 dk+4.8 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Yakın Doğu Üni. · 19 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 34 dk−7.2 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 35 dk−3.7 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Yakın Doğu Üni. · 14 dk−3.3 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Yakın Doğu Üni. · 11 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 66.9 | 67.3 | 113.6 | 53.4% | 9.6% | 20.0% | 31.0% | 122.7 | 63.3% | 9.5% | 79.3% | 9.4% | -9.1 |
| Fenerbahçe | 67.6 | 67.3 | 122.7 | 63.3% | 9.5% | 20.7% | 9.4% | 113.6 | 53.4% | 9.6% | 80.0% | 31.0% | +9.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 29/58 (%50.0) | Saha İçi Şut | 35/64 (%54.7) |
| 25/46 (%54.3) | 2 Sayı | 24/46 (%52.2) |
| 4/12 (%33.3) | 3 Sayı | 11/18 (%61.1) |
| 14/18 (%77.8) | Serbest Atış | 2/6 (%33.3) |
| 29 | Ribaund | 30 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 18 | Asist | 23 |
| 4 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 0 |
| 7 | Top Kaybı | 7 |
| 12 | Faul | 19 |
| 88 | Verimlilik (PIR) | 100 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 3, Fenerbahçe 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 17.11.2017Yakın Doğu Üni. 65-78 Fenerbahçe
- 03.03.2018Fenerbahçe 66-65 Yakın Doğu Üni.
- 13.05.2018Yakın Doğu Üni. 76-83 Fenerbahçe
- 15.05.2018Yakın Doğu Üni. 68-61 Fenerbahçe
- 18.05.2018Fenerbahçe 81-68 Yakın Doğu Üni.
- 20.05.2018Fenerbahçe 62-53 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

