KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2017-2018 · 9 Mayıs 2018 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Hatay BŞB. karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 20 | 14 | 18 | 25 | 77 |
| Hatay BŞB. | 20 | 14 | 22 | 18 | 74 |
| Fenerbahçe | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.6 sezon ort. 69.9 | Tempo | 75.6 sezon ort. 70.9 |
| Hücum | ||
103.2 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 96.6 sezon ort. 108.9 |
54.9% sezon ort. 50.0% | eFG% | 47.1% sezon ort. 52.3% |
17.2% sezon ort. 14.0% | Top kaybı oranı | 13.5% sezon ort. 13.5% |
21.2% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 27.9% sezon ort. 28.8% |
24.6% sezon ort. 21.7% | Serbest atış oranı | 21.4% sezon ort. 25.1% |
27.9% sezon ort. 33.5% | Üçlük payı | 34.3% sezon ort. 34.0% |
| Savunma | ||
96.6 sezon ort. 93.1 | 100 savunmada yenen sayı | 103.2 sezon ort. 97.6 |
47.1% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 54.9% sezon ort. 45.7% |
13.5% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 17.2% sezon ort. 13.7% |
27.9% sezon ort. 24.2% | Rakip hücum ribaundu % | 21.2% sezon ort. 26.6% |
21.4% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 34 dk+9.2 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 28 dk+8.5 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 32 dk+8.5 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 22 dk+3.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 39 dk−13.3 PIR
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 36 dk−9.1 PIR
- Giorgia Sottana Fenerbahçe · 14 dk−8.4 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 40 dk−6.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 74.6 | 75.6 | 103.2 | 54.9% | 17.2% | 21.2% | 24.6% | 96.6 | 47.1% | 13.5% | 72.1% | 21.4% | +6.6 |
| Hatay BŞB. | 76.6 | 75.6 | 96.6 | 47.1% | 13.5% | 27.9% | 21.4% | 103.2 | 54.9% | 17.2% | 78.8% | 24.6% | -6.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 30/61 (%49.2) | Saha İçi Şut | 28/70 (%40.0) |
| 23/44 (%52.3) | 2 Sayı | 18/46 (%39.1) |
| 7/17 (%41.2) | 3 Sayı | 10/24 (%41.7) |
| 10/15 (%66.7) | Serbest Atış | 8/15 (%53.3) |
| 38 | Ribaund | 38 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 19 | Asist | 20 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 13 | Faul | 16 |
| 94 | Verimlilik (PIR) | 76 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Fenerbahçe 10, Hatay BŞB. 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 25.11.2017Fenerbahçe 86-84 Hatay BŞB.
- 10.03.2018Hatay BŞB. 77-72 Fenerbahçe
- 02.05.2018Hatay BŞB. 58-73 Fenerbahçe
- 05.05.2018Hatay BŞB. 59-68 Fenerbahçe
- 08.05.2018Fenerbahçe 77-74 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

