KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2017-2018 · 24 Nisan 2018 00:00
Fenerbahçe 3. çeyreği 21-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 23 | 15 | 21 | 20 | 79 |
| Beşiktaş | 11 | 17 | 7 | 10 | 45 |
| Fenerbahçe | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 70.1 | Tempo | 68.5 sezon ort. 70.2 |
| Hücum | ||
114.8 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 65.9 sezon ort. 100.7 |
51.6% sezon ort. 50.1% | eFG% | 35.0% sezon ort. 47.1% |
8.8% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 26.6% sezon ort. 14.0% |
30.6% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 20.6% sezon ort. 25.4% |
31.3% sezon ort. 21.5% | Serbest atış oranı | 24.0% sezon ort. 26.3% |
31.3% sezon ort. 33.4% | Üçlük payı | 22.0% sezon ort. 30.9% |
| Savunma | ||
65.9 sezon ort. 94.1 | 100 savunmada yenen sayı | 114.8 sezon ort. 99.7 |
35.0% sezon ort. 46.0% | Rakip eFG% | 51.6% sezon ort. 47.7% |
26.6% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 8.8% sezon ort. 15.4% |
20.6% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 29.9% |
24.0% sezon ort. 22.7% | Rakip serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 24.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 37 dk+7.3 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 22 dk+6.0 PIR
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 25 dk+5.1 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 26 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 38 dk−14.0 PIR
- Giorgia Sottana Fenerbahçe · 26 dk−11.2 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 27 dk−10.5 PIR
- Tyrone Bernice Mosby Beşiktaş · 34 dk−9.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 68.8 | 68.5 | 114.8 | 51.6% | 8.8% | 30.6% | 31.3% | 65.9 | 35.0% | 26.6% | 79.4% | 24.0% | +48.9 |
| Beşiktaş | 68.3 | 68.5 | 65.9 | 35.0% | 26.6% | 20.6% | 24.0% | 114.8 | 51.6% | 8.8% | 69.4% | 31.3% | -48.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 30/64 (%46.9) | Saha İçi Şut | 16/50 (%32.0) |
| 24/44 (%54.5) | 2 Sayı | 13/39 (%33.3) |
| 6/20 (%30.0) | 3 Sayı | 3/11 (%27.3) |
| 13/20 (%65.0) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 38 | Ribaund | 32 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 23 | Asist | 11 |
| 10 | Top Çalma | 2 |
| 4 | Blok | 0 |
| 7 | Top Kaybı | 20 |
| 17 | Faul | 16 |
| 106 | Verimlilik (PIR) | 34 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Fenerbahçe 3, Beşiktaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 04.11.2017Fenerbahçe 82-65 Beşiktaş
- 17.02.2018Beşiktaş 71-62 Fenerbahçe
- 23.04.2018Fenerbahçe 79-45 Beşiktaş
- 26.04.2018Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

