KBSL · Playoff Final 2. Maç · 2017-2018 · 16 Mayıs 2018 00:00
Yakın Doğu Üni. maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üni. | 23 | 10 | 21 | 14 | 68 |
| Fenerbahçe | 15 | 17 | 13 | 16 | 61 |
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.8 sezon ort. 72.5 | Tempo | 68.8 sezon ort. 70.1 |
| Hücum | ||
98.3 sezon ort. 107.8 | 100 hücumda sayı | 89.0 sezon ort. 107.4 |
49.1% sezon ort. 51.2% | eFG% | 41.4% sezon ort. 50.4% |
20.2% sezon ort. 13.4% | Top kaybı oranı | 9.4% sezon ort. 14.2% |
33.3% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 15.0% sezon ort. 32.2% |
24.6% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 12.5% sezon ort. 22.0% |
19.3% sezon ort. 23.1% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
89.0 sezon ort. 89.2 | 100 savunmada yenen sayı | 98.3 sezon ort. 93.1 |
41.4% sezon ort. 43.8% | Rakip eFG% | 49.1% sezon ort. 45.6% |
9.4% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 20.2% sezon ort. 15.3% |
15.0% sezon ort. 24.2% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 24.1% |
12.5% sezon ort. 16.0% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 22.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üni. · 32 dk+3.8 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 31 dk+3.1 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 10 dk+2.6 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 33 dk+1.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 36 dk−15.4 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 33 dk−9.0 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Yakın Doğu Üni. · 30 dk−8.2 PIR
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 19 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kayla McBride 50. maçına çıktı
- Kuanitra Holingsvorth 1.000 ribaund barajını geçti
- Anastasiya Verameyenka 200 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üni. | 69.2 | 68.8 | 98.3 | 49.1% | 20.2% | 33.3% | 24.6% | 89.0 | 41.4% | 9.4% | 85.0% | 12.5% | +9.3 |
| Fenerbahçe | 68.5 | 68.8 | 89.0 | 41.4% | 9.4% | 15.0% | 12.5% | 98.3 | 49.1% | 20.2% | 66.7% | 24.6% | -9.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üni. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 27/57 (%47.4) | Saha İçi Şut | 23/64 (%35.9) |
| 25/46 (%54.3) | 2 Sayı | 16/43 (%37.2) |
| 2/11 (%18.2) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 12/14 (%85.7) | Serbest Atış | 8/8 (%100.0) |
| 44 | Ribaund | 26 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 18 | Asist | 12 |
| 5 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 7 |
| 12 | Faul | 17 |
| 88 | Verimlilik (PIR) | 60 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Yakın Doğu Üni. 3, Fenerbahçe 11 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 17.11.2017Yakın Doğu Üni. 65-78 Fenerbahçe
- 03.03.2018Fenerbahçe 66-65 Yakın Doğu Üni.
- 13.05.2018Yakın Doğu Üni. 76-83 Fenerbahçe
- 15.05.2018Yakın Doğu Üni. 68-61 Fenerbahçe
- 18.05.2018Fenerbahçe 81-68 Yakın Doğu Üni.
- 20.05.2018Fenerbahçe 62-53 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

