KBSL · 20. Hafta · 2024-2025 · 1 Şubat 2025 00:00
OGM Ormanspor, Bodrum Basketbol karşısında 20 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 21 | 27 | 20 | 18 | 86 |
| Bodrum Basketbol | 14 | 18 | 13 | 21 | 66 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Bodrum Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.1 sezon ort. 75.2 | Tempo | 75.1 sezon ort. 77.8 |
| Hücum | ||
115.1 sezon ort. 98.2 | 100 hücumda sayı | 87.4 sezon ort. 76.6 |
48.7% sezon ort. 48.6% | eFG% | 50.0% sezon ort. 39.8% |
9.6% sezon ort. 17.3% | Top kaybı oranı | 21.6% sezon ort. 19.3% |
39.6% sezon ort. 27.4% | Hücum ribaundu % | 22.9% sezon ort. 22.3% |
16.5% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 12.9% sezon ort. 19.8% |
39.2% sezon ort. 27.4% | Üçlük payı | 37.1% sezon ort. 40.4% |
| Savunma | ||
87.4 sezon ort. 100.4 | 100 savunmada yenen sayı | 115.1 sezon ort. 117.5 |
50.0% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 48.7% sezon ort. 58.1% |
21.6% sezon ort. 17.3% | Zorlanan top kaybı | 9.6% sezon ort. 15.5% |
22.9% sezon ort. 32.8% | Rakip hücum ribaundu % | 39.6% sezon ort. 35.4% |
12.9% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 16.5% sezon ort. 20.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Esra Ural OGM Ormanspor · 27 dk+21.0 PIR
- Mya L Hollingshed Bodrum Basketbol · 37 dk+14.4 PIR
- İdil Türk OGM Ormanspor · 24 dk+5.6 PIR
- Beren Burke OGM Ormanspor · 10 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Grace Elizabeth Berger OGM Ormanspor · 25 dk−2.4 PIR
- Zitina Lusia Aokuso OGM Ormanspor · 13 dk−1.4 PIR
- Ayşenaz Harma Bodrum Basketbol · 28 dk−1.1 PIR
- Duygu Özen OGM Ormanspor · 26 dk−0.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 74.7 | 75.1 | 115.1 | 48.7% | 9.6% | 39.6% | 16.5% | 87.4 | 50.0% | 21.6% | 77.1% | 12.9% | +27.7 |
| Bodrum Basketbol | 75.5 | 75.1 | 87.4 | 50.0% | 21.6% | 22.9% | 12.9% | 115.1 | 48.7% | 9.6% | 60.4% | 16.5% | -27.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Bodrum Basketbol |
|---|---|---|
| 33/79 (%41.8) | Saha İçi Şut | 25/62 (%40.3) |
| 22/48 (%45.8) | 2 Sayı | 13/39 (%33.3) |
| 11/31 (%35.5) | 3 Sayı | 12/23 (%52.2) |
| 9/13 (%69.2) | Serbest Atış | 4/8 (%50.0) |
| 46 | Ribaund | 37 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 19 | Asist | 16 |
| 11 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 18 |
| 14 | Faul | 12 |
| 203 | Verimlilik (PIR) | 130 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.11.2024Bodrum Basketbol 70-97 OGM Ormanspor
- 31.01.2025OGM Ormanspor 86-66 Bodrum Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

