KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2020-2021 · 28 Nisan 2021 00:00
Galatasaray 4. çeyreği 24-7 kazanarak farkı açtı. Nesibe Aydın ikinci yarıda 39-36 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 17 | 17 | 32 | 7 | 73 |
| Galatasaray | 20 | 25 | 12 | 24 | 81 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 74.9 | Tempo | 71.8 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
102.4 sezon ort. 101.1 | 100 hücumda sayı | 112.1 sezon ort. 105.6 |
49.2% sezon ort. 49.1% | eFG% | 53.4% sezon ort. 50.1% |
13.7% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 19.2% sezon ort. 14.4% |
24.3% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 37.9% sezon ort. 31.7% |
18.8% sezon ort. 19.2% | Serbest atış oranı | 36.2% sezon ort. 18.3% |
43.8% sezon ort. 33.4% | Üçlük payı | 34.5% sezon ort. 29.2% |
| Savunma | ||
112.1 sezon ort. 89.7 | 100 savunmada yenen sayı | 102.4 sezon ort. 87.0 |
53.4% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 45.4% |
19.2% sezon ort. 20.0% | Zorlanan top kaybı | 13.7% sezon ort. 20.1% |
37.9% sezon ort. 27.6% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 22.8% |
36.2% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 22.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anete Steinberga Galatasaray · 27 dk+13.2 PIR
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 33 dk+5.2 PIR
- Epifaniya Yashey Prints Galatasaray · 36 dk+4.1 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 21 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 34 dk−9.0 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Galatasaray · 31 dk−7.9 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 11 dk−6.2 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 35 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Merve Uygül 50. maçına çıktı
- Epifaniya Yashey Prints 100 asist barajını geçti
- Mercedes Briann Russell 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 71.3 | 71.8 | 102.4 | 49.2% | 13.7% | 24.3% | 18.8% | 112.1 | 53.4% | 19.2% | 62.1% | 36.2% | -9.7 |
| Galatasaray | 72.2 | 71.8 | 112.1 | 53.4% | 19.2% | 37.9% | 36.2% | 102.4 | 49.2% | 13.7% | 75.7% | 18.8% | +9.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 27/64 (%42.2) | Saha İçi Şut | 27/58 (%46.6) |
| 18/36 (%50.0) | 2 Sayı | 19/38 (%50.0) |
| 9/28 (%32.1) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 10/12 (%83.3) | Serbest Atış | 19/21 (%90.5) |
| 27 | Ribaund | 39 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 20 | Asist | 20 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 16 |
| 20 | Faul | 16 |
| 75 | Verimlilik (PIR) | 92 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Nesibe Aydın 1, Galatasaray 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-5
- 25.12.2020Galatasaray 85-56 Nesibe Aydın
- 23.03.2021Nesibe Aydın 74-76 Galatasaray
- 22.04.2021Galatasaray 68-71 Nesibe Aydın
- 24.04.2021Galatasaray 70-68 Nesibe Aydın
- 27.04.2021Nesibe Aydın 73-81 Galatasaray
- 29.04.2021Nesibe Aydın 68-58 Galatasaray
- 02.05.2021Galatasaray 70-58 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

