KBSL · 13. Hafta · 2016-2017 · 15 Ocak 2017 00:00
Beşiktaş ilk yarıyı 37-44 geride kapattı, ikinci yarıyı 41-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 25 | 12 | 18 | 23 | 78 |
| Canik Belediye | 16 | 28 | 21 | 8 | 73 |
| Beşiktaş | Kategori | Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.1 sezon ort. 69.1 | Tempo | 70.1 sezon ort. 73.5 |
| Hücum | ||
109.6 sezon ort. 96.5 | 100 hücumda sayı | 105.9 sezon ort. 90.1 |
47.8% sezon ort. 44.6% | eFG% | 54.0% sezon ort. 44.4% |
13.8% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 15.2% sezon ort. 18.8% |
40.0% sezon ort. 30.5% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 28.3% |
20.3% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 14.3% sezon ort. 25.4% |
30.4% sezon ort. 22.7% | Üçlük payı | 31.7% sezon ort. 29.7% |
| Savunma | ||
105.9 sezon ort. 94.4 | 100 savunmada yenen sayı | 109.6 sezon ort. 101.3 |
54.0% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 47.8% sezon ort. 48.4% |
15.2% sezon ort. 13.3% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 16.9% |
27.8% sezon ort. 25.6% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 33.2% |
14.3% sezon ort. 20.1% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 22.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Eshaya Marie Murph Canik Belediye · 37 dk+12.5 PIR
- Iva Radosavljevic Beşiktaş · 35 dk+12.4 PIR
- Kıah Irene Stokes Beşiktaş · 30 dk+11.7 PIR
- Shavonte Sade Zellous Beşiktaş · 40 dk+8.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Burcu Yağan Beşiktaş · 22 dk−7.4 PIR
- Viktoria Vladimirovna Mircheva Canik Belediye · 37 dk−6.6 PIR
- Lindsey Marcie Harding Beşiktaş · 38 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Frida Eldebrink 25 top çalma barajını geçti
- Eshaya Marie Murph 25 top çalma barajını geçti
- Mehtap Karabilecen 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 71.2 | 70.1 | 109.6 | 47.8% | 13.8% | 40.0% | 20.3% | 105.9 | 54.0% | 15.2% | 72.2% | 14.3% | +3.8 |
| Canik Belediye | 69.0 | 70.1 | 105.9 | 54.0% | 15.2% | 27.8% | 14.3% | 109.6 | 47.8% | 13.8% | 60.0% | 20.3% | -3.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Canik Belediye |
|---|---|---|
| 30/69 (%43.5) | Saha İçi Şut | 29/63 (%46.0) |
| 24/48 (%50.0) | 2 Sayı | 19/43 (%44.2) |
| 6/21 (%28.6) | 3 Sayı | 10/20 (%50.0) |
| 12/14 (%85.7) | Serbest Atış | 5/9 (%55.6) |
| 42 | Ribaund | 34 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 19 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 3 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 14 | Faul | 18 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 84 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 14.01.2017Beşiktaş 78-73 Canik Belediye
- 18.04.2017Canik Belediye 53-66 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

