KBSL · Playoff Çeyrek Final 3. Maç · 2024-2025 · 31 Mart 2025 00:00
Çimsa ÇBK Mersin 3. çeyreği 29-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 22 | 16 | 29 | 24 | 91 |
| Nesibe Aydın | 15 | 20 | 14 | 11 | 60 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 72.7 | Tempo | 74.3 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
124.2 sezon ort. 109.1 | 100 hücumda sayı | 79.6 sezon ort. 102.9 |
55.3% sezon ort. 52.8% | eFG% | 41.9% sezon ort. 48.5% |
12.8% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 17.4% sezon ort. 13.8% |
36.1% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 11.1% sezon ort. 25.2% |
31.8% sezon ort. 25.8% | Serbest atış oranı | 16.1% sezon ort. 24.9% |
48.5% sezon ort. 38.8% | Üçlük payı | 43.5% sezon ort. 36.8% |
| Savunma | ||
79.6 sezon ort. 97.7 | 100 savunmada yenen sayı | 124.2 sezon ort. 105.8 |
41.9% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 55.3% sezon ort. 52.5% |
17.4% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 12.8% sezon ort. 16.5% |
11.1% sezon ort. 23.6% | Rakip hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 29.8% |
16.1% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 31.8% sezon ort. 22.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 23 dk+12.0 PIR
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 26 dk+8.9 PIR
- Asena Yalçın Çimsa ÇBK Mersin · 18 dk+6.2 PIR
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 20 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sydney Wallace Nesibe Aydın · 32 dk−10.1 PIR
- Teaira McCovan Çimsa ÇBK Mersin · 12 dk−6.9 PIR
- Erica K Wheeler Nesibe Aydın · 37 dk−5.8 PIR
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 31 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 73.2 | 74.3 | 124.2 | 55.3% | 12.8% | 36.1% | 31.8% | 79.6 | 41.9% | 17.4% | 88.9% | 16.1% | +44.7 |
| Nesibe Aydın | 75.4 | 74.3 | 79.6 | 41.9% | 17.4% | 11.1% | 16.1% | 124.2 | 55.3% | 12.8% | 63.9% | 31.8% | -44.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 30/66 (%45.5) | Saha İçi Şut | 22/62 (%35.5) |
| 17/34 (%50.0) | 2 Sayı | 14/35 (%40.0) |
| 13/32 (%40.6) | 3 Sayı | 8/27 (%29.6) |
| 18/21 (%85.7) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 53 | Ribaund | 28 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 40 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 24 | Asist | 14 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 14 |
| 17 | Faul | 18 |
| 247 | Verimlilik (PIR) | 101 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Çimsa ÇBK Mersin 6, Nesibe Aydın 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 04.10.2024Nesibe Aydın 56-96 Çimsa ÇBK Mersin
- 28.12.2024Çimsa ÇBK Mersin 87-76 Nesibe Aydın
- 26.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 86-95 Nesibe Aydın
- 28.03.2025Nesibe Aydın 72-91 Çimsa ÇBK Mersin
- 30.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 91-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

