KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2024-2025 · 27 Mart 2025 00:00
Maç normal süreyi 82-82 berabere tamamladı; Nesibe Aydın uzatmada 13-4 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 17 | 24 | 25 | 16 | 4 | 86 |
| Nesibe Aydın | 9 | 19 | 23 | 31 | 13 | 95 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
83.9 sezon ort. 72.4 | Tempo | 83.9 sezon ort. 76.8 |
| Hücum | ||
100.7 sezon ort. 110.0 | 100 hücumda sayı | 115.2 sezon ort. 101.4 |
49.3% sezon ort. 53.0% | eFG% | 59.7% sezon ort. 47.8% |
7.7% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 13.3% sezon ort. 14.0% |
13.0% sezon ort. 32.6% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 24.7% |
25.0% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 38.8% sezon ort. 23.9% |
39.5% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 40.3% sezon ort. 36.9% |
| Savunma | ||
115.2 sezon ort. 96.3 | 100 savunmada yenen sayı | 100.7 sezon ort. 106.8 |
59.7% sezon ort. 48.7% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 52.8% |
13.3% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 7.7% sezon ort. 16.7% |
21.1% sezon ort. 23.2% | Rakip hücum ribaundu % | 13.0% sezon ort. 30.9% |
38.8% sezon ort. 21.2% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 44 dk+17.9 PIR
- Erica K Wheeler Nesibe Aydın · 41 dk+10.0 PIR
- Jaime Nared Nesibe Aydın · 45 dk+9.2 PIR
- Sydney Wallace Nesibe Aydın · 32 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 38 dk−11.2 PIR
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 17 dk−8.6 PIR
- Maria Perez Araujo Çimsa ÇBK Mersin · 44 dk−5.7 PIR
- Sinem Ataş Çimsa ÇBK Mersin · 33 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Bridget Elizabeth Carleton 100 sayı barajını geçti
- Maria Perez Araujo 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 85.4 | 83.9 | 100.7 | 49.3% | 7.7% | 13.0% | 25.0% | 115.2 | 59.7% | 13.3% | 78.9% | 38.8% | -14.5 |
| Nesibe Aydın | 82.4 | 83.9 | 115.2 | 59.7% | 13.3% | 21.1% | 38.8% | 100.7 | 49.3% | 7.7% | 87.0% | 25.0% | +14.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 33/76 (%43.4) | Saha İçi Şut | 33/67 (%49.3) |
| 24/46 (%52.2) | 2 Sayı | 19/40 (%47.5) |
| 9/30 (%30.0) | 3 Sayı | 14/27 (%51.9) |
| 11/19 (%57.9) | Serbest Atış | 15/26 (%57.7) |
| 36 | Ribaund | 48 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 40 |
| 19 | Asist | 26 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 0 |
| 7 | Top Kaybı | 12 |
| 20 | Faul | 22 |
| 185 | Verimlilik (PIR) | 224 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Çimsa ÇBK Mersin 5, Nesibe Aydın 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 04.10.2024Nesibe Aydın 56-96 Çimsa ÇBK Mersin
- 28.12.2024Çimsa ÇBK Mersin 87-76 Nesibe Aydın
- 26.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 86-95 Nesibe Aydın
- 28.03.2025Nesibe Aydın 72-91 Çimsa ÇBK Mersin
- 30.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 91-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

