KBSL · 22. Hafta · 2024-2025 · 16 Şubat 2025 00:00
Nesibe Aydın 2. çeyreği 27-15 kazanarak farkı açtı. İlkem Yapı Tarsus Spor ikinci yarıda 50-46 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 16 | 15 | 25 | 25 | 81 |
| Nesibe Aydın | 20 | 27 | 22 | 24 | 93 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.4 sezon ort. 78.4 | Tempo | 81.4 sezon ort. 76.9 |
| Hücum | ||
100.2 sezon ort. 99.7 | 100 hücumda sayı | 113.4 sezon ort. 101.5 |
55.7% sezon ort. 49.0% | eFG% | 55.5% sezon ort. 47.9% |
20.5% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 14.0% sezon ort. 14.0% |
20.0% sezon ort. 27.4% | Hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 24.4% |
32.8% sezon ort. 27.2% | Serbest atış oranı | 21.9% sezon ort. 24.7% |
42.6% sezon ort. 36.4% | Üçlük payı | 42.5% sezon ort. 36.8% |
| Savunma | ||
113.4 sezon ort. 110.7 | 100 savunmada yenen sayı | 100.2 sezon ort. 106.8 |
55.5% sezon ort. 54.9% | Rakip eFG% | 55.7% sezon ort. 52.5% |
14.0% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 20.5% sezon ort. 16.2% |
28.9% sezon ort. 26.9% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 30.4% |
21.9% sezon ort. 26.7% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 22.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jaime Nared Nesibe Aydın · 33 dk+19.2 PIR
- Erica K Wheeler Nesibe Aydın · 35 dk+15.5 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 37 dk+4.4 PIR
- Banu Şimşek İlkem Yapı Tarsus Spor · 17 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sydney Wallace Nesibe Aydın · 26 dk−8.4 PIR
- Ecem Erk İlkem Yapı Tarsus Spor · 13 dk−5.0 PIR
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk−3.4 PIR
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 38 dk−1.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sydney Wallace 25 top çalma barajını geçti
- Jaime Nared 100 top çalma barajını geçti
- Jillian Alleyne 25 blok barajını geçti
- Erica K Wheeler 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 80.8 | 81.4 | 100.2 | 55.7% | 20.5% | 20.0% | 32.8% | 113.4 | 55.5% | 14.0% | 71.1% | 21.9% | -13.1 |
| Nesibe Aydın | 82.0 | 81.4 | 113.4 | 55.5% | 14.0% | 28.9% | 21.9% | 100.2 | 55.7% | 20.5% | 80.0% | 32.8% | +13.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 29/61 (%47.5) | Saha İçi Şut | 34/73 (%46.6) |
| 19/35 (%54.3) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 10/26 (%38.5) | 3 Sayı | 13/31 (%41.9) |
| 13/20 (%65.0) | Serbest Atış | 12/16 (%75.0) |
| 34 | Ribaund | 39 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 23 |
| 6 | Top Çalma | 14 |
| 3 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 13 |
| 19 | Faul | 21 |
| 167 | Verimlilik (PIR) | 227 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada İlkem Yapı Tarsus Spor 1, Nesibe Aydın 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 22.11.2024Nesibe Aydın 100-98 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 15.02.2025İlkem Yapı Tarsus Spor 81-93 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

