KBSL · 23. Hafta · 2024-2025 · 22 Şubat 2025 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın OGM Ormanspor karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 25 | 20 | 11 | 14 | 70 |
| OGM Ormanspor | 19 | 12 | 22 | 15 | 68 |
| Nesibe Aydın | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.5 sezon ort. 77.3 | Tempo | 73.5 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
94.2 sezon ort. 102.3 | 100 hücumda sayı | 93.5 sezon ort. 99.2 |
44.9% sezon ort. 48.4% | eFG% | 49.2% sezon ort. 48.6% |
15.1% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 16.3% sezon ort. 17.0% |
28.6% sezon ort. 24.4% | Hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 28.5% |
17.6% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 21.3% sezon ort. 26.1% |
50.0% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 39.3% sezon ort. 27.6% |
| Savunma | ||
93.5 sezon ort. 107.0 | 100 savunmada yenen sayı | 94.2 sezon ort. 100.0 |
49.2% sezon ort. 52.7% | Rakip eFG% | 44.9% sezon ort. 48.5% |
16.3% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 15.1% sezon ort. 17.6% |
19.4% sezon ort. 30.5% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 32.6% |
21.3% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş OGM Ormanspor · 39 dk+6.3 PIR
- Erica K Wheeler Nesibe Aydın · 37 dk+1.7 PIR
- Beren Burke OGM Ormanspor · 36 dk+1.3 PIR
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 33 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Damla Gezgin Nesibe Aydın · 26 dk−9.5 PIR
- Grace Elizabeth Berger OGM Ormanspor · 40 dk−7.1 PIR
- Zitina Lusia Aokuso OGM Ormanspor · 37 dk−3.8 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa OGM Ormanspor · 28 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Merve Arı 500 sayı barajını geçti
- Jaime Nared 500 ribaund barajını geçti
- Grace Elizabeth Berger 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 74.3 | 73.5 | 94.2 | 44.9% | 15.1% | 28.6% | 17.6% | 93.5 | 49.2% | 16.3% | 80.6% | 21.3% | +0.7 |
| OGM Ormanspor | 72.7 | 73.5 | 93.5 | 49.2% | 16.3% | 19.4% | 21.3% | 94.2 | 44.9% | 15.1% | 71.4% | 17.6% | -0.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 25/68 (%36.8) | Saha İçi Şut | 26/61 (%42.6) |
| 14/34 (%41.2) | 2 Sayı | 18/37 (%48.6) |
| 11/34 (%32.4) | 3 Sayı | 8/24 (%33.3) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 8/13 (%61.5) |
| 41 | Ribaund | 37 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 13 |
| 19 | Faul | 15 |
| 152 | Verimlilik (PIR) | 158 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Nesibe Aydın 4, OGM Ormanspor 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.11.2024OGM Ormanspor 81-91 Nesibe Aydın
- 21.02.2025Nesibe Aydın 70-68 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

