KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2024-2025 · 29 Mart 2025 00:00
Çimsa ÇBK Mersin ilk çeyreği 26-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 13 | 21 | 25 | 13 | 72 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 26 | 20 | 24 | 21 | 91 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.5 sezon ort. 77.4 | Tempo | 71.5 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
103.9 sezon ort. 101.9 | 100 hücumda sayı | 123.3 sezon ort. 109.2 |
46.9% sezon ort. 48.3% | eFG% | 59.7% sezon ort. 52.6% |
10.2% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 15.5% sezon ort. 15.6% |
21.4% sezon ort. 24.7% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 31.7% |
18.5% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 25.8% |
41.5% sezon ort. 36.9% | Üçlük payı | 41.9% sezon ort. 39.0% |
| Savunma | ||
123.3 sezon ort. 105.8 | 100 savunmada yenen sayı | 103.9 sezon ort. 96.8 |
59.7% sezon ort. 52.3% | Rakip eFG% | 46.9% sezon ort. 49.2% |
15.5% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 10.2% sezon ort. 16.7% |
33.3% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 23.2% |
32.3% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 22.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 40 dk+8.3 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 33 dk+7.1 PIR
- Erica K Wheeler Nesibe Aydın · 34 dk+4.2 PIR
- Iliana Rupert Çimsa ÇBK Mersin · 23 dk+3.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 25 dk−8.3 PIR
- Merve Arı Nesibe Aydın · 26 dk−6.6 PIR
- Merve Uygül Nesibe Aydın · 11 dk−3.3 PIR
- Damla Gezgin Nesibe Aydın · 26 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 69.3 | 71.5 | 103.9 | 46.9% | 10.2% | 21.4% | 18.5% | 123.3 | 59.7% | 15.5% | 66.7% | 32.3% | -19.4 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 73.8 | 71.5 | 123.3 | 59.7% | 15.5% | 33.3% | 32.3% | 103.9 | 46.9% | 10.2% | 78.6% | 18.5% | +19.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 26/65 (%40.0) | Saha İçi Şut | 31/62 (%50.0) |
| 17/38 (%44.7) | 2 Sayı | 19/36 (%52.8) |
| 9/27 (%33.3) | 3 Sayı | 12/26 (%46.2) |
| 11/12 (%91.7) | Serbest Atış | 17/20 (%85.0) |
| 29 | Ribaund | 43 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 16 | Asist | 22 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 1 |
| 8 | Top Kaybı | 13 |
| 19 | Faul | 17 |
| 153 | Verimlilik (PIR) | 218 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Nesibe Aydın 8, Çimsa ÇBK Mersin 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 04.10.2024Nesibe Aydın 56-96 Çimsa ÇBK Mersin
- 28.12.2024Çimsa ÇBK Mersin 87-76 Nesibe Aydın
- 26.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 86-95 Nesibe Aydın
- 28.03.2025Nesibe Aydın 72-91 Çimsa ÇBK Mersin
- 30.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 91-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

