KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2022-2023 · 7 Nisan 2023 00:00
Nesibe Aydın 1. çeyreği 29-13 kazanarak farkı açtı. Galatasaray Çağdaş Faktoring ikinci yarıda 41-37 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 29 | 12 | 23 | 14 | 78 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 13 | 15 | 21 | 20 | 69 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 74.2 | Tempo | 74.1 sezon ort. 71.8 |
| Hücum | ||
103.8 sezon ort. 102.7 | 100 hücumda sayı | 94.4 sezon ort. 106.2 |
53.1% sezon ort. 49.7% | eFG% | 39.5% sezon ort. 52.4% |
15.6% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 16.3% sezon ort. 16.5% |
21.6% sezon ort. 26.8% | Hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 30.8% |
21.9% sezon ort. 25.0% | Serbest atış oranı | 37.1% sezon ort. 25.4% |
48.4% sezon ort. 38.4% | Üçlük payı | 38.7% sezon ort. 38.6% |
| Savunma | ||
94.4 sezon ort. 95.1 | 100 savunmada yenen sayı | 103.8 sezon ort. 93.8 |
39.5% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 46.1% |
16.3% sezon ort. 17.8% | Zorlanan top kaybı | 15.6% sezon ort. 15.1% |
34.2% sezon ort. 29.0% | Rakip hücum ribaundu % | 21.6% sezon ort. 23.6% |
37.1% sezon ort. 29.8% | Rakip serbest atış oranı | 21.9% sezon ort. 19.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 34 dk+7.3 PIR
- Teaira McCovan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk+2.6 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 20 dk+2.0 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 26 dk+1.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Epifaniya Yashey Prints Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk−5.7 PIR
- Merritt Ramona Hempe Nesibe Aydın · 21 dk−5.7 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk−5.2 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray Çağdaş Faktoring · 12 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jessica Thomas 250 ribaund barajını geçti
- Teaira McCovan 50 blok barajını geçti
- Kamile Nacickaite 2.000 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 75.2 | 74.1 | 103.8 | 53.1% | 15.6% | 21.6% | 21.9% | 94.4 | 39.5% | 16.3% | 65.8% | 37.1% | +9.4 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 73.1 | 74.1 | 94.4 | 39.5% | 16.3% | 34.2% | 37.1% | 103.8 | 53.1% | 15.6% | 78.4% | 21.9% | -9.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 28/64 (%43.8) | Saha İçi Şut | 22/62 (%35.5) |
| 16/33 (%48.5) | 2 Sayı | 17/38 (%44.7) |
| 12/31 (%38.7) | 3 Sayı | 5/24 (%20.8) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 20/23 (%87.0) |
| 33 | Ribaund | 42 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 19 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 19 |
| 171 | Verimlilik (PIR) | 150 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Nesibe Aydın 5, Galatasaray Çağdaş Faktoring 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 29.12.2022Galatasaray Çağdaş Faktoring 76-57 Nesibe Aydın
- 29.03.2023Nesibe Aydın 62-64 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 31.03.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 76-69 Nesibe Aydın
- 06.04.2023Nesibe Aydın 78-69 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 08.04.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 84-68 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

