KBSL · 26. Hafta · 2022-2023 · 30 Mart 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Çağdaş Faktoring Nesibe Aydın karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 19 | 15 | 21 | 7 | 62 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 9 | 18 | 21 | 16 | 64 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.8 sezon ort. 74.3 | Tempo | 70.8 sezon ort. 71.9 |
| Hücum | ||
86.5 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 91.4 sezon ort. 106.3 |
46.8% sezon ort. 49.9% | eFG% | 38.6% sezon ort. 52.4% |
16.7% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 20.9% sezon ort. 16.3% |
17.6% sezon ort. 26.9% | Hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 30.6% |
9.7% sezon ort. 25.4% | Serbest atış oranı | 43.9% sezon ort. 25.3% |
43.5% sezon ort. 38.6% | Üçlük payı | 47.4% sezon ort. 38.4% |
| Savunma | ||
91.4 sezon ort. 95.2 | 100 savunmada yenen sayı | 86.5 sezon ort. 94.4 |
38.6% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 46.8% sezon ort. 46.3% |
20.9% sezon ort. 17.7% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 15.0% |
40.0% sezon ort. 28.7% | Rakip hücum ribaundu % | 17.6% sezon ort. 23.7% |
43.9% sezon ort. 29.6% | Rakip serbest atış oranı | 9.7% sezon ort. 19.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Galatasaray Çağdaş Faktoring · 22 dk+7.0 PIR
- Aija Jurjane Galatasaray Çağdaş Faktoring · 32 dk+4.1 PIR
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 31 dk+3.8 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 28 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Pelin Bilgiç Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk−10.7 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 17 dk−8.7 PIR
- Tuğçe Canıtez Galatasaray Çağdaş Faktoring · 28 dk−6.7 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 29 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Bilgiç 1.000 ribaund barajını geçti
- Aija Jurjane 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 71.6 | 70.8 | 86.5 | 46.8% | 16.7% | 17.6% | 9.7% | 91.4 | 38.6% | 20.9% | 60.0% | 43.9% | -4.9 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 70.0 | 70.8 | 91.4 | 38.6% | 20.9% | 40.0% | 43.9% | 86.5 | 46.8% | 16.7% | 82.4% | 9.7% | +4.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 25/62 (%40.3) | Saha İçi Şut | 18/57 (%31.6) |
| 17/35 (%48.6) | 2 Sayı | 10/30 (%33.3) |
| 8/27 (%29.6) | 3 Sayı | 8/27 (%29.6) |
| 4/6 (%66.7) | Serbest Atış | 20/25 (%80.0) |
| 30 | Ribaund | 44 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 11 |
| 9 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 18 |
| 22 | Faul | 15 |
| 136 | Verimlilik (PIR) | 129 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Nesibe Aydın 5, Galatasaray Çağdaş Faktoring 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 29.12.2022Galatasaray Çağdaş Faktoring 76-57 Nesibe Aydın
- 29.03.2023Nesibe Aydın 62-64 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 31.03.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 76-69 Nesibe Aydın
- 06.04.2023Nesibe Aydın 78-69 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 08.04.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 84-68 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

