KBSL · 26. Hafta · 2021-2022 · 19 Nisan 2022 00:00
Beşiktaş HDI Sigorta 1. çeyreği 25-15 kazanarak farkı açtı. Hatayspor ikinci yarıda 48-45 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş HDI Sigorta | 25 | 26 | 28 | 17 | 96 |
| Hatayspor | 15 | 25 | 20 | 28 | 88 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Hatayspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
84.0 sezon ort. 74.1 | Tempo | 84.0 sezon ort. 76.0 |
| Hücum | ||
115.6 sezon ort. 96.4 | 100 hücumda sayı | 103.6 sezon ort. 99.3 |
53.2% sezon ort. 45.6% | eFG% | 48.8% sezon ort. 48.8% |
9.6% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 11.9% sezon ort. 15.9% |
27.5% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 31.4% sezon ort. 23.1% |
20.5% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 10.6% sezon ort. 25.3% |
37.2% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 31.8% sezon ort. 30.9% |
| Savunma | ||
103.6 sezon ort. 100.3 | 100 savunmada yenen sayı | 115.6 sezon ort. 106.2 |
48.8% sezon ort. 49.2% | Rakip eFG% | 53.2% sezon ort. 50.4% |
11.9% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 9.6% sezon ort. 13.1% |
31.4% sezon ort. 27.5% | Rakip hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 28.2% |
10.6% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 20.5% sezon ort. 18.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş HDI Sigorta · 28 dk+13.0 PIR
- İdal Yavuz Hatayspor · 17 dk+10.7 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş HDI Sigorta · 24 dk+9.0 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş HDI Sigorta · 25 dk+8.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jazmine Jones Hatayspor · 30 dk−4.4 PIR
- Şelale Kepenç Beşiktaş HDI Sigorta · 11 dk−1.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş HDI Sigorta | 83.0 | 84.0 | 115.6 | 53.2% | 9.6% | 27.5% | 20.5% | 103.6 | 48.8% | 11.9% | 68.6% | 10.6% | +12.0 |
| Hatayspor | 85.0 | 84.0 | 103.6 | 48.8% | 11.9% | 31.4% | 10.6% | 115.6 | 53.2% | 9.6% | 72.5% | 20.5% | -12.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Hatayspor |
|---|---|---|
| 37/78 (%47.4) | Saha İçi Şut | 36/85 (%42.4) |
| 28/49 (%57.1) | 2 Sayı | 25/58 (%43.1) |
| 9/29 (%31.0) | 3 Sayı | 11/27 (%40.7) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 5/9 (%55.6) |
| 46 | Ribaund | 45 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 24 | Asist | 24 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 5 | Blok | 3 |
| 9 | Top Kaybı | 12 |
| 13 | Faul | 13 |
| 126 | Verimlilik (PIR) | 102 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 05.01.2022Hatayspor 69-84 Beşiktaş HDI Sigorta
- 18.04.2022Beşiktaş HDI Sigorta 96-88 Hatayspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

