KBSL · 25. Hafta · 2018-2019 · 6 Nisan 2019 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 28-29 geride kapattı, ikinci yarıyı 48-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bellona Kayseri Basketbol | 8 | 21 | 10 | 19 | 58 |
| Fenerbahçe | 8 | 20 | 28 | 20 | 76 |
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 74.4 | Tempo | 68.5 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
84.8 sezon ort. 95.7 | 100 hücumda sayı | 110.6 sezon ort. 113.6 |
47.9% sezon ort. 48.3% | eFG% | 56.8% sezon ort. 54.7% |
25.2% sezon ort. 19.6% | Top kaybı oranı | 14.5% sezon ort. 14.8% |
23.3% sezon ort. 30.8% | Hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 33.9% |
39.6% sezon ort. 31.4% | Serbest atış oranı | 22.0% sezon ort. 21.8% |
29.2% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 39.0% sezon ort. 32.8% |
| Savunma | ||
110.6 sezon ort. 104.0 | 100 savunmada yenen sayı | 84.8 sezon ort. 89.2 |
56.8% sezon ort. 50.6% | Rakip eFG% | 47.9% sezon ort. 43.8% |
14.5% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 25.2% sezon ort. 15.7% |
22.6% sezon ort. 28.8% | Rakip hücum ribaundu % | 23.3% sezon ort. 22.0% |
22.0% sezon ort. 21.5% | Rakip serbest atış oranı | 39.6% sezon ort. 19.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 20 dk+6.8 PIR
- Maja Miljkovic Bellona Kayseri Basketbol · 36 dk+6.2 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 30 dk+2.9 PIR
- Cecilia Zandalasini Fenerbahçe · 20 dk+2.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Luca Ivankovic Bellona Kayseri Basketbol · 33 dk−7.9 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 20 dk−7.4 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 20 dk−6.8 PIR
- Gamze Takmaz Bellona Kayseri Basketbol · 29 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bellona Kayseri Basketbol | 68.4 | 68.5 | 84.8 | 47.9% | 25.2% | 23.3% | 39.6% | 110.6 | 56.8% | 14.5% | 77.4% | 22.0% | -25.7 |
| Fenerbahçe | 68.7 | 68.5 | 110.6 | 56.8% | 14.5% | 22.6% | 22.0% | 84.8 | 47.9% | 25.2% | 76.7% | 39.6% | +25.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 21/48 (%43.8) | Saha İçi Şut | 29/59 (%49.2) |
| 17/34 (%50.0) | 2 Sayı | 20/36 (%55.6) |
| 4/14 (%28.6) | 3 Sayı | 9/23 (%39.1) |
| 12/19 (%63.2) | Serbest Atış | 9/13 (%69.2) |
| 31 | Ribaund | 30 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 13 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 13 |
| 0 | Blok | 3 |
| 19 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 22 |
| 55 | Verimlilik (PIR) | 95 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Bellona Kayseri Basketbol 3, Fenerbahçe 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.12.2018Fenerbahçe 89-63 Bellona Kayseri Basketbol
- 05.04.2019Bellona Kayseri Basketbol 58-76 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

