KBSL · Playoff Yarı Final 2. Maç · 2024-2025 · 3 Nisan 2025 00:00
Fenerbahçe Opet maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 14 | 21 | 20 | 18 | 73 |
| Fenerbahçe Opet | 21 | 15 | 21 | 20 | 77 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.1 sezon ort. 74.6 | Tempo | 69.1 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
105.5 sezon ort. 100.4 | 100 hücumda sayı | 111.7 sezon ort. 115.5 |
53.1% sezon ort. 49.1% | eFG% | 56.6% sezon ort. 56.9% |
10.8% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 12.2% sezon ort. 13.7% |
15.6% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 28.3% |
7.8% sezon ort. 25.4% | Serbest atış oranı | 14.8% sezon ort. 18.5% |
39.1% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 31.1% sezon ort. 30.8% |
| Savunma | ||
111.7 sezon ort. 98.9 | 100 savunmada yenen sayı | 105.5 sezon ort. 88.3 |
56.6% sezon ort. 48.0% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 46.1% |
12.2% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 10.8% sezon ort. 20.1% |
16.7% sezon ort. 25.6% | Rakip hücum ribaundu % | 15.6% sezon ort. 24.2% |
14.8% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 7.8% sezon ort. 20.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tina Krajisnik Beşiktaş BOA · 34 dk+8.0 PIR
- Mihaela Lazic Beşiktaş BOA · 40 dk+6.4 PIR
- Tina Alexandria Charles Fenerbahçe Opet · 37 dk+5.5 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş BOA · 40 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Temitope Titilola Fagbenle Beşiktaş BOA · 40 dk−8.4 PIR
- Marieme Badiane Fenerbahçe Opet · 35 dk−8.0 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Opet · 15 dk−5.6 PIR
- Julie Allemand Fenerbahçe Opet · 31 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gizem Başaran Turan 250. maçına çıktı
- Marieme Badiane 100 ribaund barajını geçti
- Tina Alexandria Charles 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 69.2 | 69.1 | 105.5 | 53.1% | 10.8% | 15.6% | 7.8% | 111.7 | 56.6% | 12.2% | 83.3% | 14.8% | -6.2 |
| Fenerbahçe Opet | 69.0 | 69.1 | 111.7 | 56.6% | 12.2% | 16.7% | 14.8% | 105.5 | 53.1% | 10.8% | 84.4% | 7.8% | +6.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| 29/64 (%45.3) | Saha İçi Şut | 31/61 (%50.8) |
| 19/39 (%48.7) | 2 Sayı | 24/42 (%57.1) |
| 10/25 (%40.0) | 3 Sayı | 7/19 (%36.8) |
| 5/5 (%100.0) | Serbest Atış | 8/9 (%88.9) |
| 30 | Ribaund | 32 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 22 | Asist | 23 |
| 5 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 13 |
| 177 | Verimlilik (PIR) | 192 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 27 karşılaşmada Beşiktaş BOA 3, Fenerbahçe Opet 24 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 14.12.2024Fenerbahçe Opet 83-77 Beşiktaş BOA
- 08.03.2025Beşiktaş BOA 63-91 Fenerbahçe Opet
- 31.03.2025Fenerbahçe Opet 91-42 Beşiktaş BOA
- 02.04.2025Beşiktaş BOA 73-77 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

