KBSL · Playoff Yarı Final 1. Maç · 2024-2025 · 1 Nisan 2025 00:00
Fenerbahçe Opet 2. çeyreği 29-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Opet | 27 | 29 | 19 | 16 | 91 |
| Beşiktaş BOA | 14 | 7 | 12 | 9 | 42 |
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.4 sezon ort. 74.0 | Tempo | 75.4 sezon ort. 74.3 |
| Hücum | ||
120.9 sezon ort. 115.2 | 100 hücumda sayı | 55.6 sezon ort. 102.3 |
54.1% sezon ort. 57.0% | eFG% | 34.9% sezon ort. 49.7% |
7.0% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 28.9% sezon ort. 15.8% |
28.6% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 11.4% sezon ort. 29.4% |
16.2% sezon ort. 18.5% | Serbest atış oranı | 15.1% sezon ort. 25.1% |
36.5% sezon ort. 30.6% | Üçlük payı | 34.0% sezon ort. 31.0% |
| Savunma | ||
55.6 sezon ort. 90.0 | 100 savunmada yenen sayı | 120.9 sezon ort. 98.5 |
34.9% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 54.1% sezon ort. 48.0% |
28.9% sezon ort. 19.5% | Zorlanan top kaybı | 7.0% sezon ort. 15.2% |
11.4% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 25.2% |
15.1% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar Fenerbahçe Opet · 19 dk+12.8 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Opet · 25 dk+10.7 PIR
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 24 dk+5.9 PIR
- İdil Saçalır Fenerbahçe Opet · 17 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Mihaela Lazic Beşiktaş BOA · 38 dk−11.3 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş BOA · 38 dk−9.5 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle Beşiktaş BOA · 40 dk−8.4 PIR
- Nyara Sabally Fenerbahçe Opet · 22 dk−7.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emma Meesseman 1.000 sayı barajını geçti
- Kayla McBride 500 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Opet | 75.3 | 75.4 | 120.9 | 54.1% | 7.0% | 28.6% | 16.2% | 55.6 | 34.9% | 28.9% | 88.6% | 15.1% | +65.3 |
| Beşiktaş BOA | 75.5 | 75.4 | 55.6 | 34.9% | 28.9% | 11.4% | 15.1% | 120.9 | 54.1% | 7.0% | 71.4% | 16.2% | -65.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 35/74 (%47.3) | Saha İçi Şut | 16/53 (%30.2) |
| 25/47 (%53.2) | 2 Sayı | 11/35 (%31.4) |
| 10/27 (%37.0) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 11/12 (%91.7) | Serbest Atış | 5/8 (%62.5) |
| 41 | Ribaund | 29 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 28 | Asist | 13 |
| 13 | Top Çalma | 3 |
| 4 | Blok | 1 |
| 6 | Top Kaybı | 23 |
| 11 | Faul | 11 |
| 263 | Verimlilik (PIR) | 55 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 26 karşılaşmada Fenerbahçe Opet 23, Beşiktaş BOA 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 14.12.2024Fenerbahçe Opet 83-77 Beşiktaş BOA
- 08.03.2025Beşiktaş BOA 63-91 Fenerbahçe Opet
- 31.03.2025Fenerbahçe Opet 91-42 Beşiktaş BOA
- 02.04.2025Beşiktaş BOA 73-77 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

