KBSL · 23. Hafta · 2024-2025 · 23 Şubat 2025 00:00
Beşiktaş BOA ilk çeyreği 26-12 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 26 | 26 | 26 | 22 | 100 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 12 | 15 | 23 | 20 | 70 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.4 sezon ort. 74.2 | Tempo | 78.4 sezon ort. 78.5 |
| Hücum | ||
128.9 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 88.3 sezon ort. 100.3 |
68.8% sezon ort. 48.5% | eFG% | 48.4% sezon ort. 49.3% |
17.5% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 21.8% sezon ort. 17.9% |
30.8% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 27.3% |
23.4% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 27.9% |
26.6% sezon ort. 31.2% | Üçlük payı | 42.9% sezon ort. 36.4% |
| Savunma | ||
88.3 sezon ort. 99.8 | 100 savunmada yenen sayı | 128.9 sezon ort. 109.9 |
48.4% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 68.8% sezon ort. 54.3% |
21.8% sezon ort. 14.6% | Zorlanan top kaybı | 17.5% sezon ort. 15.0% |
21.1% sezon ort. 25.5% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 26.9% |
19.0% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 23.4% sezon ort. 26.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Özışık Beşiktaş BOA · 23 dk+14.4 PIR
- Pelin Gülçelik Beşiktaş BOA · 21 dk+13.5 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 23 dk+9.0 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 21 dk+7.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 39 dk−19.0 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 30 dk−6.7 PIR
- Ecem Erk İlkem Yapı Tarsus Spor · 16 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elif Bayram 1.000 ribaund barajını geçti
- Mihaela Lazic 250 sayı barajını geçti
- Jillian Alleyne 50 top çalma barajını geçti
- Holly Marie Winterburn 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 77.6 | 78.4 | 128.9 | 68.8% | 17.5% | 30.8% | 23.4% | 88.3 | 48.4% | 21.8% | 78.9% | 19.0% | +40.6 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 79.3 | 78.4 | 88.3 | 48.4% | 21.8% | 21.1% | 19.0% | 128.9 | 68.8% | 17.5% | 69.2% | 23.4% | -40.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 40/64 (%62.5) | Saha İçi Şut | 26/63 (%41.3) |
| 32/47 (%68.1) | 2 Sayı | 17/36 (%47.2) |
| 8/17 (%47.1) | 3 Sayı | 9/27 (%33.3) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 38 | Ribaund | 26 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 28 | Asist | 12 |
| 12 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 19 |
| 16 | Faul | 18 |
| 275 | Verimlilik (PIR) | 116 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Beşiktaş BOA 3, İlkem Yapı Tarsus Spor 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 01.12.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 77-85 Beşiktaş BOA
- 22.02.2025Beşiktaş BOA 100-70 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

